Spousta možností s litinovým nádobím Weber

Mezi nejklasičtější jídla připravovaná na grilu patří hovězí steaky, kuřecí křídla, hamburgery, klobásy, filety z lososa a další dobroty. Dnes si ale ukážeme, jak se dá s litinovým nádobím Weber ugrilovat prakticky jakékoliv jídlo, které vás napadne.

Litinový hrnec

Díky své hloubce je přímo ideální ke „grilování“ různých omáčkových jídel a nic vám nebrání v tom, udělat si na zahradním grilu k obědu třeba hovězí vývar nebo jinou oblíbenou polévku. A co ještě zvládne litinový hrnec? Například v něm můžete grilovat různé pečeně nebo rolády a při troše šikovnosti v něm upečete i bochník chleba, rýžový nákyp nebo třeba žemlovku.  

Litinová wok pánev

Litinová wok pánev je díky svému specifickému tvaru rovně vysoce univerzální kus nádobí, který opět rozšíří už tak dost široký okruh jídel, které lze s použitím litinového nádobí na zahradním grilu připravit. Kromě asijských jídel (smažené nudle apod), se dá litinová wokovka využít třeba k přípravě kuřete na paprice, nebo hovězího guláše a dalších omáčkových klasik české kuchyně, které by vás třeba ani nenapadlo vařit na zahradním grilu. Součástí pánve je také poklice a pařák, takže v ní uvaříte i dušené maso s rýží nebo zeleninou apod. 

Litinová pánev

Přestože je litinová pánev poměrně mělká, dá se v ní uvařit nesmírně pestrá škála jídel od grilovací klasiky až po naprosté kuriozity. Na litinové pánvi si můžete udělat například pstruha na másle nebo jinou celou rybu, buřty na pivu, bramboráky atd. Pánev se dá využít také k přípravě sladké snídaně v podobě lívanců nebo palačinek. Při zatěžkávacích zkouškách v našem Weber Worldu se nám povedlo udělat v litinové pánvi i ananasový koláč. Jak vidíte, fantazii se meze nekladou a s litinovou pánví a dalšími kusy tohoto masivního nádobí, se můžete pustit takřka do jakéhokoliv jídla, které vás napadne.

Všechny druhy litinového nádobí máme skladem a můžete si je na vlastní oči prohlédnout v naší kamenné prodejně Weber World Vladeko, kterou najdete v obci Tachlovice (mezi Zličínem a Rudnou u Prahy) na adrese Karlštejnská 97.

kureci-cina-118
Litinová wok pánev umí uvařit i guláš
ryby48
Ananasový koláč na grilu
Kuře na paprice je další z dlouhé řady klasických jídel, která připravíte s litinovím nádobím i na vašem zahradním grilu.
Kdo nedá bez smaženého ani ránu, ten bude litinovou pánev milovat
ryby131
ryby214
Nemůžete najít váš stojan na drůbež? Nevadí, zvládneme to i s litinovou wok pánví.
mg-2638
veprove161
grilovane-placicky-cuketa079