Jak udržet svůj gril čistý

Když se někoho zeptáte, co vás na grilování baví nejvíc, odpovědi můžou být různé. Jednou vám někdo odpoví, že nejlepší je ten blažený pocit plného břicha na konci grilování, jiní mají nejraději okamžik, kdy svým hostům servírují vlastnoručně připravené jídlo a tak dále. Ale když se zeptáte, co lidi baví na grilování ze všeho nejméně, nepochybně většina označí za nejotravnější činnost uklízení a čištění grilu. My vám teď ale poradíme, jak si čištění grilu co nejvíc usnadnit, aby to nebyla taková otrava.

Nejefektivnější způsob jak čistit rošt? Vypalování

Nejjednodušší, nejefektivnější a hlavně prakticky bezpracný způsob jak čistit gril je pomocí vypalování. Po skončení grilování zapněte gril na plný výkon, na rošt nic nedávejte a počkejte, až se rozpálí alespoň na 300 °C. Pak jej nechte hořet jen tak naprázdno 3 až 5 minut. Po pěti minutách se většina zbytků jídla a připečené mastnoty spálí, zbytek snadno odstraníte pomocí obyčejného kartáče se štětinami z nerezové oceli. V naší nabídce grilovacího nářadí najdete hned dva kartáče, které lze použít pro tyto účely, a to čisticí kartáč 2v1 se štětinami z nerezové oceli a kovovou škrabkou. Hodí se tak pro odstraňování připečené mastnoty a zbytků jídel z roštů, ale i z hladkých povrchů. Čisticí kartáč 2v1 stojí 109 korun a v našem e-shopu jej najdete pod katalogovým číslem 2000032607.

Čištění grilu

Druhou variantou je trojúhelníkový čisticí kartáč Triangl rovněž opatřený štětinkami z nerezové oceli. Kartáč Triangl prodáváme za 299 Kč a na našich webových stránkách mu patří produktový kód 2000032369. Efekt kartáčů můžete navíc zesílit speciálním čisticím přípravkem s rozprašovačem. Čistící sprej stojí 319,- a má produktové číslo 205643.

Čistící kartáč Triangl

Rozkládací grilovací vana je výhra

Při čištění grilů Campingaz zajisté oceníte funkci InstaClean, která spočívá v tom, že se vnitřní část grilovací vany skládá z jednotlivých dílů, které je možné z grilu jednoduše vyndat a umýt v klasické myčce na nádobí. Čisté díly pak stejně snadno vrátíte do grilu. Rozkládací grilovací vanu neboli funkci InstaClean má v základní výbavě s výjimkou menších cestovních grilů, grilů Plancha a několika starších modelů každý plynový gril Campingaz.

Rozkládací grilovací vana

100-0085
img-4184
100-0086
img-4172
100-0088

Aktuality

Archiv aktualit