Set na rožnění Campingaz - perfektní pro grilovanou drůbež i větší kusy masa

S teplejšími a slunečnými dny se již všichni připravují na grilovací sezónu a nám denně chodí několik dotazů právě na rožnící sety k plynovým grilům Campingaz. Vepřová pečeně či kuře dokonale opečené ze všech stran přeci ke grilování jednoznačně patří. 

Set na rožnění campingaz

Zrovna tak jako výrobce Campingaz vyšel vloni na trh s novými grily s inovativními hořáky, musel tomu samozřejmě přizpůsobit i set na rožnění tak, aby jej bylo možné pohodlně použít na většinu plynových grilů Campingaz. 

Set na rožnění Campingaz

Set musí samozřejmě obsahovat elektromotor pro velké zatížení a nastavitelnou grilovací jehlu. Tato má základní délku 77 cm, ale pomocí nástavce ji lze prodloužit až na 94 cm. Maso na jehlu pevně uchytíte pomocí 2 posuvných čtyřbodců a jednoho středového bodce. 

rožnící set Campingaz

V balení pak nesmí chybět spojovací plíšky, kterými připojíte grilovací set na příslušný gril.

set na rožnění Campingaz

Jednou z nejdůležitějších částí setu jsou ochrany hořáků. V balení naleznete 4 kusy chráničů hořáků pro inovativní Blue Flame hořáky, ale  i 2 kusy chráničů pro standardní trubkové hořáky. Plochými hořáky Blue Flame jsou vybaveny  grily 3 Series Select, 3 Series Select S, 3 Series Premium S, 4 Series Select S, 4 Series Premium S a 4 Series Onyx. Tyto grily nejsou v základu vybaveny žádnými chrániči hořáků - ochranu hořáků mají totiž zabudovanou přímo v litinových roštech. 

set na rožnění campingaz

Trubkovými hořáky jsou vybaveny grily 3 Series Classic a Woody a 4 Series Classic a Woody a grily Master. Pokud máte gril v původní výbavě s litinovým tálem v části grilovací plochy, využijete tyto chrániče pro hořáky umístěné přímo pod grilovacím tálem. Proto jsou v balení pouze 2 kusy - na ostatních hořácích máte rozptylovače již v základním vybavení grilu.  

ochrana hořáků u grilu campingaz

Novinky letošní grilovací sezóny grily Campingaz Select jsou již v základu vybaveny rozptylovači tepla, které při rožnění chrání trubkové hořáky před odkapávajícím tukem. Do balení rožnícího setu tedy nebylo nutné přidávat žádné další ochrany hořáků pro tyto grily.

gril campingaz select

Set na rožnění můžete dále použít i na grily 2 Series RBS a 3 Series RBS, které jsou vybaveny bočními keramickými hořáky. 

Rožnící set není možné použít v grilech 2 Series Classic, Compact 3, Adelaide a 4 Serie RBS.