Druhý kurz grilování se vydařil, ještě bude jeden

V pondělí odpoledne se prostorech naší prodejny Weber World Vladeko v Tachlovicích konal letos v pořadí druhý kurz grilování pro naše zákazníky. Celkem jich dorazilo dvacet a pod vedením profesionálních kuchařů Davida Izáka a Roberta Foukala absolvovali cca 4 hodinový intenzivní kurz klasického grilování.  

Žebra, trhané maso a další klasiky

Pár minut před šestnáctou hodinu, na kterou byl naplánován oficiální začátek kurzu, dorazili poslední přihlášení studenti a nic tak nebránilo začít s výukou. Dorazivší dvacítka grilovacích nadšenců se rozdělila na dvě desetičlenné skupiny a zaujala místo u svých stolů a grilů a pod vedením Davida a Roberta se pustila do díla. V rámci klasického grilování si studenti vyzkoušeli například přípravu zauzených vepřových žebírek naložených v pikantní barbecue omáčce, naučili se jak správně grilovat zeleninu, pomaloučku ugrilovali plněný vepřový pupek, vyzkoušeli si práci s trhaným masem, přesvědčili se, že pizza se dá dělat i na sladko a také společně se svými lektory dopodrobna rozebrali problematiku správně propečeného steaku. Příjemným benefitem pak byla možnost vyzkoušet si grilování na všech typech grilů, díky které se mohli účastníci kurzu přesvědčit, že grilování na uhlí, plynu nebo elektřině se sice liší v mnoha ohledech, ale určitě ne v chuti. Obě skupiny studentů měli k dispozici klasické grily na dřevěné uhlí, ale i modernější plynové grily a také elektrické grily Weber Pulse, které jsme vám představili jako žhavou novinku začátkem letošního roku.  

Dobrý kolektiv a pohodová atmosféra

Díky pohodové atmosféře kurz rychle utíkal a než se člověk nadál, bylo po všem. Chvíli po osmé byly všechny grily studené, talíře vyjedené, sklenice vypité a každý student třímal v rukou diplom dokládající úspěšné dokončení kurzu, které pak každý ještě stvrdil potřesením pravicí s oběma kuchaři/lektory. Pak už byl opravdu konec a všichni se rozešli do svých domovů.  

Ještě bude jeden kurz

Pro velký zájem o grilovací vzdělání jsme letos, podobně jako v loňském roce, vypsali celkem tři kurzy grilování. Dva turnusy již proběhly, ale jeden nás ještě čeká. V pondělí 25. června se v našem tachlovické prodejně Weber World uskuteční kurz „Každodenního grilování“. Kurz můžete objednávat v našem e-shopu, případně se na něj můžete přihlásit na mailové adrese linhartova@vladeko.cz. Kapacita kurzu je 20 osob, cena kurzu pro jednu osobu činí 1 900 Kč.

10
1
img-9582
2
img-9581
3
img-9583
4
img-9584
7
5
9
8
6