Litinové pánve Lodge 

Litinové pánve Lodge

Litinové pánve Lodge jsou šikovným doplňkem, který využijete doma v kuchyni, za hradě u grilu, anebo i na čundru u táboráku. Pánev Vám na grilu umožní další variace, jak s grilem můžete pracovat. Díky litinovému nádobí Lodge si budete moct ugrilovat jídla, které by Vás ani nenapadlo na grilu zkoušet. Ale přesto, lívance nebo omeleta ke snídani je jednoduše lahoda.

Wok pánev Vám umožní procítit řádně asijskou kuchyni. Na dalších pánvích pak bez sebemenšího problému ugrilujete nadrobno nakrájenou zeleninu, ryby i další mořské plody. Možností je opravdu velká spousta, tvary, design velikost. N...

Zobrazit celý text

Litinové pánve Lodge jsou šikovným doplňkem, který využijete doma v kuchyni, za hradě u grilu, anebo i na čundru u táboráku. Pánev Vám na grilu umožní další variace, jak s grilem můžete pracovat. Díky litinovému nádobí Lodge si budete moct ugrilovat jídla, které by Vás ani nenapadlo na grilu zkoušet. Ale přesto, lívance nebo omeleta ke snídani je jednoduše lahoda.

Wok pánev Vám umožní procítit řádně asijskou kuchyni. Na dalších pánvích pak bez sebemenšího problému ugrilujete nadrobno nakrájenou zeleninu, ryby i další mořské plody. Možností je opravdu velká spousta, tvary, design velikost. Naše nabídka litinových pánví Lodge zahrnuje pánvičky, které lze používat kdekoli - na grilu, na plynovém sporáku a dokonce i indukční desce, nebo ohništi. Litinové pánve Lodge jsou pánve bez chemické úpravy. Použitá litina je čistý materiál, který neobsahuje další přidané látky.

Zobrazuji 1 – 12 z 56 produktů
na stránku

Litinové pánve Lodge

Litinové nádobí Lodge je známé svou kvalitou a nadstandardně dlouhou životností. Masivní litinové nádobí je stále vyráběno tradičně přímo v srdci USA. Litina sama o sobě je skvělým materiálem, který funguje opravdu všude. Litinové pánvičky lze bez problému použít přímo ve žhavém ohništi, v troubě, na sklokeramické desce, plynovém sporáku, různých typech grilů a ani indukce není pro litinu překážkou.

Proč si vybrat litinové pánve Lodge?

Litinové pánve Lodge

Jak již bylo zmíněno v úvodu, litinové nádobí Lodge je velmi oblíbené díky své univerzálnosti použití a masivním materiálům, které vydrží mnoho let. Litina je velmi používaným materiálem díky svým jedinečným vlastnostem. Tepelná vodivost je tu na velmi vysoké úrovni. Litina se téměř ihned nahřeje a výborně drží teplo. Takto vzniká naprosto dokonalá kombinace pro silné steaky a mnoho dalšího. Litinové pánve Lodge, tak jako ostatní litinové nádobí, jsou s četností používání odolnější a lepší pro přípravu Vašich oblíbených jídel.   

Vaření na litinových pánvích Lodge  

Litinové pánve Lodge jsou perfektní pro přípravu jídla na všechny způsoby. Ať už se jedná o restování, smažení, fritování i pečení nebo dušení. Perfektně Vám však poslouží i při vaření polévek, rýže nebo brambor - tady je však třeba, vybrat dostatečně hlubokou pánvičku s poklicí. Široká škála využití znamená, že litinu lze použít na jakémkoli sporáku, indukční desce nebo grilu.  Litinové nádobí Lodge lze použít i přímo na otevřeném ohni. Doporučujeme litinové nádobí nepoužívat v mikrovlnné troubě. Dokud se Vám na nádobí nevytvoří „kvalitní“ seasoning použijte při vaření trochu oleje, zamezíte možnému připálení jídla. Zároveň omezte přípravu kyselých jídel, než se vytvoří ochranná vrstva – seasoning. Po vaření a následném vychladnutí nádobí, co nejdříve umyjte a důsledně usušte. 

Co je to Seasoning?

Seasoning je známá povrchová úprava aplikovaná již od samotného výrobce. Tato vrstva zajišťuje, že se připravované jídlo nebude připalovat, a zároveň chrání litinu před korozí. Jedná se o jedlý olej, který je při výrobě zapečený do litinových pánviček. Jsou postupy, jak tuto vrstvu obnovit i z pohodlí domova.

Jak se starat o litinové pánve Lodge?

Litinová pánev Lodge

Čím lépe se litinové nádobí staráte, tím déle Vám bude dělat službu. Litinové nádobí Lodge je již od výrobce dodáváno s povrchovou úpravou seasoning. Jedná se o zapečený jedlý olej, který chrání litinu před korozí.  Čím více budete nádobí používat a vrstvu seasoning obnovovat tím lepších výsledků při vaření, grilování dosáhnete. Litinové pánve Lodge, nenechávejte odmočovat ani je neumývejte v myčce. Litina je náchylná na korozi a vlhkost jí jednoduše nesvědčí. Po omytí litinové pánve ji důkladně osušte, a naneste vrstvu jedlého oleje. V případě, že Vám nádobí začne reznout, nebo budete potřebovat obnovit vrstvu seasoning, naneste vrstvu jedlého oleje na pánev, můžete nanést vrstvu na vnější i vnitřní stranu. Pánev položte na alobal, aby Vám nekapal olej do trouby a dejte do předehřáté trouby cca 170-190°C. Pečte necelou hodinu. Po vychladnutí otřete přebytečný olej a je hotovo. Litinové nádobí nádobí Lodge nepoužívejte jako nádobu pro uchovávání potravin a určitě nepoužívejte litinové nádobí v mikrovlnné troubě. Při grilování nebo vaření stačí Vaše litinové pánve lehce namazat olejem. Takto zůstane vrstva seasoning nedotčená.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit