Kamado grily PitBoss 

Kamado grily PitBoss

Nabídku peletovýc grilů Pit Boss a prosklených udíren Pit Boss rozšiřujeme o další produkty z nabídky výrobce, kterými jsou právě Kamado grily PitBoss. Jsou to grily vyrobené z keramiky s výbornými výhřevními vlastnostmi a širokým uživatelským využitím. Kamado grily PitBoss jsou klasické zahradní grily, které dokonalo poslouží i jako udírna či horkovzdušná trouba. Uvnitř grilu dochází k proudění vzduchu a žár je tak rozptýlen celým vnitřkem grilu. Jako palivo se v Kamado grilech používá dřevné uhlí a díky výborným vlastnostem keramiky připravíte v grilu výborné steaky, trhané maso, ale můžete jej využít i k uzení či pečení pizzy a různých druhů koláčů. 

Kamado grily PitBoss jsou již v základu vybaveny robustním stojanem s kolečky pro snadnější manipulaci s těžkou keramikou, sklopnými bočními stolečky pro odkládání grilovacího příslušenství a uvnitř grilu je vše, co pro jeho všestranné využití potřebujete - deflektor pro pomalé grilování či pečení, základní nerezový rošt a nástavbový nerezový rošt. 

Proč vybrat právě Kamado gril PitBoss?

Firma Pit Boss Grills je součástí americké firmy Dansons, Inc, která byla založena v roce 1999 Danem Thiessenem a jeho dvěma syny. Značka Pit Boss Grills má velký podíl na trhu s peletovými grily.  V naší nabídce můžete najít většinu krasavců z jejich portfolia. Určitě stojí za to zmínit snadno přenosný gril na dřevěné pelety Pit Boss Tailgater, ale v jejich široké nabídce můžeme nalézt i masivnější kousky jako peletový gril Pit Boss Austin XL. Nyní chce Pit Boss Grills dobýt i pole keramických grilů! Pojďme se tedy podívat co nám ve zmíněné kategorii mohou grily této tradiční americké značky nabídnout.

Rozměry a hmotnost kamado grilu PitBoss

kamado gril pitboss
Co se týká velikosti a hmotnosti jedná se za nás o pořádný kus keramiky. Gril sám o sobě váží úctyhodných 115 kg při rozměrech sestaveného grilu 76 x 95 x 76 cm. Na Vaší terase tedy tohoto krasavce rozhodně nepřehlédne a neunikne pozornosti žádné z Vašich návštěv. Takto těžké grily jsou k zákazníkům doručovány na paletě v pevné, vyztužené kartonové krabici, nemusíte se tedy o keramiku během přepravy k Vám obávat.  

 Rošty uvnitř kamado grilu PitBoss

deflektor kamado grilu pitboss
Uvnitř Kamado grilu najdete již v základu hned dva nerezové rošty! Spodní rošt o průměru 52 cm využijete hlavně při přípravě masa metodou přímého grilování, kdy je maso vystaveno přímému žáru z dřevěného uhlí a díky rychlému zatažení zůstává maso šťavnaté. Rošt má sklápěcí část, díky níž lze snadno manipulovat s uhlím a přikládat během grilování. 
Horní, nástavbový rošt rozšiřuje grilovací plochu téměř o polovinu. Jeho průměr je 50,5 cm a má též sklápěcí část pro snadnou manipulaci s grilovaným masem na spodním roštu či pro přikládání dřevěného uhlí. Vzhledem k umístění roštu výše od zdroje tepla je vhodný pro přípravu příloh a nejrůznějších druhů zeleniny.  

Co je deflektor a k čemu slouží?

deflektor kamado grilu pitboss
Do základní výbavy Kamado grilů PitBoss patří i keramický deflektor. Ten využijí především milovníci pomalé přípravy masa za pomoci metody grilování Low and Slow, která je velmi populární hlavně v Americe, ale už i u nás má své fanoušky. Jedná se o keramickou část, která se umístí mezi žhnoucí uhlí a grilovací rošt. Dojde tak k rovnoměrnému rozvedení tepla po celém grilu.
deflektor kamado grilu pitboss
Keramický deflektor můžete dále využít jako pizza kámen pro přípravu pravé italské pizzy či jiných slaných či sladkých koláčů. Stačí pouze obrátit deflektor o 180 stupňů. Tímto jednoduchým krokem je tedy gril během vteřiny uzpůsoben pro přípravu této tradiční italské pochoutky.  

Jak se manipuluje s těžkým kamado PitBoss?

kolečka kamado grilu pitboss
Potřebujete gril přemisťovat z místa na místo a obáváte se, že manipulace s těžkou keramikou bude obtížná? V tomto směru se nemusíte vůbec strachovat! Gril je již v základu vybaven robustním stojanem se 4 otočnými  kolečky s aretací, díky níž zamezíte grilu v dalšímu pohybu až bude stát na vašem oblíbeném místě pro grilování.  Kolečka mají průměr 7,5 cm.

Odkládací plocha u kamado grilu

odkládací stolky kamado grilu pitboss
U Kamado grilu PitBoss jsou i dva boční stolky z nichž každý má rozměry 33 x 44,5 cm. Ty dokonale poslouží při odkládání grilovaných potravin i grilovacího nářadí. V případě potřeby lze stolečky naprosto jednoduše sklopit či úplně odstranit z grilu. Odkládací plocha u grilu rozhodně přijde vhod. V Pit Boss Grills na to mysleli, takže grily jsou osazeny dvěma stolečky již v základu. Jako bonus má každý stolek čtyři háčky, což Vám umožní mít své vybavení vždy po ruce. Např. takový pohrabáč, který je u keramických grilů nutností a v tomto případě je i součástí balení grilu.

Ochrana grilu před nepříznivým počasím

obal na kamado gril pitboss
Chcete svůj gril ochránit před prachem, nečistotami a možnými oděrkami? Chcete, aby dlouho vypadal jako nový? U Kamado grilu PitBoss žádný problém! Součástí balení je i pevný černý obal s výrazným bílým logem značky Pit Boss, který Váš gril dokonale ochrání.

Otevírání víka grilu bez námahy

poklop kamado grilu pitboss
Víko je zajištěno zámkem, který odemknete pouhým stlačením pojistky a víko se následně začne samo otvírat. Pro kontrolu pohybu víka je možné ho přidržovat za pomoci madla vyrobeného z pevného plastu. Madlo je chytře umístěno blízko pojistky, takže vše zvládnete pouze jednou rukou. 
robustní pant kamado grilu pitboss
Grilovací vanu s víkem spojuje pant, který víko zvedá svépomocí. Jediné, co musíme udělat je odjistit víko a další práci již odvede tato povedená část grilu za Vás. V porovnání s grily od ostatních výrobců si díky tomuto vylepšení ušetříte nejedno namáhavé zvedání těžkého keramického víka.

 Měření a regulace teploty uvnitř grilu PitBoss

grilované maso na grilu kamado
Potřebujete mít pro přípravu masa teplotu v grilu pod stálou kontrolou? K tomuto Vám perfektně poslouží teploměr umístěný přímo ve víku grilu. Jedním pohledem tedy zjistíte, zda je nutné přitopit nebo naopak teplotu ubrat. K regulaci teploty uvnitř grilu pak slouží dva regulační průduchy. Jeden je umístěn ve spodní části grilu u topeniště a druhý v horní části víka. Díky těmto dvěma průduchům je velmi snadné dosáhnout dané teploty, kterou pro přípravu masa potřebujeme a můžeme ji tak snadno udržet po celou dobu grilování.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit