Kamado grily PitBoss 

Kamado grily PitBoss

Nabídku peletovýc grilů Pit Boss a prosklených udíren Pit Boss rozšiřujeme o další produkty z nabídky výrobce, kterými jsou právě Kamado grily PitBoss. Jsou to grily vyrobené z keramiky s výbornými výhřevními vlastnostmi a širokým uživatelským využitím. Kamado grily PitBoss jsou klasické zahradní grily, které dokonalo poslouží i jako udírna či horkovzdušná trouba. Uvnitř grilu dochází k proudění vzduchu a žár je tak rozptýlen celým vnitřkem grilu. Jako palivo se v Kamado grilech používá dřevné uhlí a díky výborným vlastnostem keramiky připravíte v grilu výborné steaky, trhané maso, ale může...

Zobrazit celý text

Nabídku peletovýc grilů Pit Boss a prosklených udíren Pit Boss rozšiřujeme o další produkty z nabídky výrobce, kterými jsou právě Kamado grily PitBoss. Jsou to grily vyrobené z keramiky s výbornými výhřevními vlastnostmi a širokým uživatelským využitím. Kamado grily PitBoss jsou klasické zahradní grily, které dokonalo poslouží i jako udírna či horkovzdušná trouba. Uvnitř grilu dochází k proudění vzduchu a žár je tak rozptýlen celým vnitřkem grilu. Jako palivo se v Kamado grilech používá dřevné uhlí a díky výborným vlastnostem keramiky připravíte v grilu výborné steaky, trhané maso, ale můžete jej využít i k uzení či pečení pizzy a různých druhů koláčů. 

Kamado grily PitBoss jsou již v základu vybaveny robustním stojanem s kolečky pro snadnější manipulaci s těžkou keramikou, sklopnými bočními stolečky pro odkládání grilovacího příslušenství a uvnitř grilu je vše, co pro jeho všestranné využití potřebujete - deflektor pro pomalé grilování či pečení, základní nerezový rošt a nástavbový nerezový rošt. 

Zobrazuji 1 – 3 z 3 produktů

Proč vybrat právě Kamado gril PitBoss?

Firma Pit Boss Grills je součástí americké firmy Dansons, Inc, která byla založena v roce 1999 Danem Thiessenem a jeho dvěma syny. Značka Pit Boss Grills má velký podíl na trhu s peletovými grily.  V naší nabídce můžete najít většinu krasavců z jejich portfolia. Určitě stojí za to zmínit snadno přenosný gril na dřevěné pelety Pit Boss Tailgater, ale v jejich široké nabídce můžeme nalézt i masivnější kousky jako peletový gril Pit Boss Austin XL. Nyní chce Pit Boss Grills dobýt i pole keramických grilů! Pojďme se tedy podívat co nám ve zmíněné kategorii mohou grily této tradiční americké značky nabídnout.

Rozměry a hmotnost kamado grilu PitBoss

kamado gril pitboss
Co se týká velikosti a hmotnosti jedná se za nás o pořádný kus keramiky. Gril sám o sobě váží úctyhodných 115 kg při rozměrech sestaveného grilu 76 x 95 x 76 cm. Na Vaší terase tedy tohoto krasavce rozhodně nepřehlédne a neunikne pozornosti žádné z Vašich návštěv. Takto těžké grily jsou k zákazníkům doručovány na paletě v pevné, vyztužené kartonové krabici, nemusíte se tedy o keramiku během přepravy k Vám obávat.  

 Rošty uvnitř kamado grilu PitBoss

deflektor kamado grilu pitboss
Uvnitř Kamado grilu najdete již v základu hned dva nerezové rošty! Spodní rošt o průměru 52 cm využijete hlavně při přípravě masa metodou přímého grilování, kdy je maso vystaveno přímému žáru z dřevěného uhlí a díky rychlému zatažení zůstává maso šťavnaté. Rošt má sklápěcí část, díky níž lze snadno manipulovat s uhlím a přikládat během grilování. 
Horní, nástavbový rošt rozšiřuje grilovací plochu téměř o polovinu. Jeho průměr je 50,5 cm a má též sklápěcí část pro snadnou manipulaci s grilovaným masem na spodním roštu či pro přikládání dřevěného uhlí. Vzhledem k umístění roštu výše od zdroje tepla je vhodný pro přípravu příloh a nejrůznějších druhů zeleniny.  

Co je deflektor a k čemu slouží?

deflektor kamado grilu pitboss
Do základní výbavy Kamado grilů PitBoss patří i keramický deflektor. Ten využijí především milovníci pomalé přípravy masa za pomoci metody grilování Low and Slow, která je velmi populární hlavně v Americe, ale už i u nás má své fanoušky. Jedná se o keramickou část, která se umístí mezi žhnoucí uhlí a grilovací rošt. Dojde tak k rovnoměrnému rozvedení tepla po celém grilu.
deflektor kamado grilu pitboss
Keramický deflektor můžete dále využít jako pizza kámen pro přípravu pravé italské pizzy či jiných slaných či sladkých koláčů. Stačí pouze obrátit deflektor o 180 stupňů. Tímto jednoduchým krokem je tedy gril během vteřiny uzpůsoben pro přípravu této tradiční italské pochoutky.  

Jak se manipuluje s těžkým kamado PitBoss?

kolečka kamado grilu pitboss
Potřebujete gril přemisťovat z místa na místo a obáváte se, že manipulace s těžkou keramikou bude obtížná? V tomto směru se nemusíte vůbec strachovat! Gril je již v základu vybaven robustním stojanem se 4 otočnými  kolečky s aretací, díky níž zamezíte grilu v dalšímu pohybu až bude stát na vašem oblíbeném místě pro grilování.  Kolečka mají průměr 7,5 cm.

Odkládací plocha u kamado grilu

odkládací stolky kamado grilu pitboss
U Kamado grilu PitBoss jsou i dva boční stolky z nichž každý má rozměry 33 x 44,5 cm. Ty dokonale poslouží při odkládání grilovaných potravin i grilovacího nářadí. V případě potřeby lze stolečky naprosto jednoduše sklopit či úplně odstranit z grilu. Odkládací plocha u grilu rozhodně přijde vhod. V Pit Boss Grills na to mysleli, takže grily jsou osazeny dvěma stolečky již v základu. Jako bonus má každý stolek čtyři háčky, což Vám umožní mít své vybavení vždy po ruce. Např. takový pohrabáč, který je u keramických grilů nutností a v tomto případě je i součástí balení grilu.

Ochrana grilu před nepříznivým počasím

obal na kamado gril pitboss
Chcete svůj gril ochránit před prachem, nečistotami a možnými oděrkami? Chcete, aby dlouho vypadal jako nový? U Kamado grilu PitBoss žádný problém! Součástí balení je i pevný černý obal s výrazným bílým logem značky Pit Boss, který Váš gril dokonale ochrání.

Otevírání víka grilu bez námahy

poklop kamado grilu pitboss
Víko je zajištěno zámkem, který odemknete pouhým stlačením pojistky a víko se následně začne samo otvírat. Pro kontrolu pohybu víka je možné ho přidržovat za pomoci madla vyrobeného z pevného plastu. Madlo je chytře umístěno blízko pojistky, takže vše zvládnete pouze jednou rukou. 
robustní pant kamado grilu pitboss
Grilovací vanu s víkem spojuje pant, který víko zvedá svépomocí. Jediné, co musíme udělat je odjistit víko a další práci již odvede tato povedená část grilu za Vás. V porovnání s grily od ostatních výrobců si díky tomuto vylepšení ušetříte nejedno namáhavé zvedání těžkého keramického víka.

 Měření a regulace teploty uvnitř grilu PitBoss

grilované maso na grilu kamado
Potřebujete mít pro přípravu masa teplotu v grilu pod stálou kontrolou? K tomuto Vám perfektně poslouží teploměr umístěný přímo ve víku grilu. Jedním pohledem tedy zjistíte, zda je nutné přitopit nebo naopak teplotu ubrat. K regulaci teploty uvnitř grilu pak slouží dva regulační průduchy. Jeden je umístěn ve spodní části grilu u topeniště a druhý v horní části víka. Díky těmto dvěma průduchům je velmi snadné dosáhnout dané teploty, kterou pro přípravu masa potřebujeme a můžeme ji tak snadno udržet po celou dobu grilování.

Jaký význam má slovo kamado? Aneb co všechno potřebujete vědět o přípravě jídel 

Pro grily Kamado PitBoss lze též bez ostychu použít výraz – dokonale vybavená venkovní kuchyně. V kamado můžete jednoduše použít všechny možné kulinářské techniky. Běžné grilování, grilování pomocí metody Low and Slow, dušení, vaření, pečení pizzy i sladkých či slaných koláčů není pro tento gril naprosto žádný problém.  

Na jakém principu kamado funguje?  

Jak jsme již psali v předchozím odstavci – kamado není jen tak nějaký obyčejný zahradní gril, ale dokonale vybavená venkovní kuchyně. Grily kamado mají speciální oválný tvar, který zajistí optimální cirkulaci horkého vzduchu uvnitř a maso se tak připravuje rovnoměrně ze všech stran.   Nutné je však podotknout, že během vaření, dušení či pečení musí být vždy víko grilu zavřené, aby nedocházelo k teplotním ztrátám a vzduch uvnitř grilu správně cirkuloval. Keramika, ze které jsou grily vyrobeny, vydrží i vysoké teploty uvnitř grilu a po nahřátí teplotu dlouho udrží. Kamado je tedy naprosto jedinečné pro venkovní přípravu jídla i za studených zimních měsíců.  

Jaké výhody a nevýhody má příprava jídla v kamado grilu?

Rozhodujete se mezi koupí keramického či „plechového“ grilu? Přijde Vám keramika moc křehká? Máte obavy, jak dlouho keramický plášť grilu vydrží? Keramika je v tomto případě velmi důležitá, protože dokonale odráží teplo a má obrovské izolační vlastnosti. Tímto se Vám oproti klasickým grilům na dřevěné uhlí výrazně sníží i spotřeba paliva. Kromě toho můžete regulaci tepla uvnitř grilu řídit za pomoci dvou regulačních klapek. Jedna je umístěna ve spodní části grilu pod topeništěm, druhá v horní části víka. V případě, že již doma Kamado gril máte, určitě nám dáte za pravdu, že tento gril se opravdu vyplatí pořídit. Dřevěné uhlí dodá připravovanému jídlu tu správnou vůni a chuť a díky rovnoměrnému grilování či pečení zůstává jídlo šťavnaté a výborně křehké. Navíc klasický gril Vám rozhodně neumožní připravovat všechny druhy jídel od metody klasického grilování, přes vaření, uzení, pečení až po grilování Low and Slow.

Jakou maximální teplotu můžete v kamado grilu dosáhnout?

Kamado gril PitBoss má velký teplotní rozsah, a to od 0 °C až do 350 °C. Navíc teplotu uvnitř grilu lze naprosto jednoduše regulovat. Potřebujete pro grilování šťavnatých steaků dosáhnout vysoké teploty? Otevřením regulačních klapek umožníte vzduchu více proudit grilem což má za následek rozhoření se dřevěného uhlí do červených uhlíků a zvýšení tak teploty na maximum. Naopak chcete-li grilovat při nižších teplotách, popř. metodou Low and Slow, kdy se maso griluje při nízké teplotě tak dlouho, až se rozpadá, stačí pouze omezit přívod kyslíku přivřením regulačních klapek a tím teplotu snížit. Pro zajištění správného fungování grilu je nezbytná pravidelná údržba a vyčištěné topeniště. Pokud nemůžete dosáhnout požadovanou teplotu, je potřeba zkontrolovat, jestli k palivu proudí dostatečně vzduchu a jestli není blokována některá z regulačních klapek.     

Jedinečné vybavení kamado PitBoss

Další příslušenství a pomůcky nejsou pro grilování nezbytné, ale rozhodně výborně poslouží k rozšíření možností přípravy jídel v kamado grilech. Deflektor využijete při potřebě vytvořit ochranný štít mezi rozžhavenými uhlíky a připravovaným masem na roštu. Tato metoda se používá hlavně při dlouhém grilování na nepřímém ohni či při pečené. Grilování po delší čas při nízkých teplotách se stává čím dál oblíbenější metodou přípravy masa. Maso je pak šťavnaté a výborně měkké – až se samo rozpadá. Nástavbový nerezový rošt využijete při přípravě jídla pro větší skupinu lidí, nebo ve chvíli, kdy potřebujete na spodním roštu ugrilovat maso při vyšších teplotách a zároveň připravit zeleninu a přílohy při nižších teplotách. K tomu Vám pak perfektně poslouží horní nástavbový rošt, který je ve větší vzdálenosti od topeniště, a tedy grilujete při nižších teplotách.   Chcete ochránit Váš kamado gril před nepříznivými povětrnostními podmínkami, pily či prachem? Chcete, aby gril zůstal dlouho jako nový? Ke grilu se Vám v tom případě bude hodit ochranný obal na gril, který je vyroben z pevné nepromokavé tkaniny neutrální černé barvy s výrazním bílým logem PitBoss. Odkládací plochu využije při grilování naprosto každý. Vždy je potřeba si někam položit mísu s naloženým masem, někam odložit grilovací nářadí či talíře k servírování. Kamado gril PitBoss má ve výbavě dva velké boční stolky, které v případě potřeby jednoduše sklopíte. Jsou navíc vybaveny čtyřmi háčky pro zavěšení grilovacího nářadí – budete mít vždy vše hned po ruce. Asi se všichni shodneme, že je občas potřeba přemístit gril z místa na místo. Ať chcete grilovat ve druhém rohu zahrady nebo potřebujete gril převézt na uskladnění do zahradního domku. Tento gril je pro tento účel vybaven robustním stojanem se 4 bytelnými kolečky. Manipulaci s těžkou keramikou tedy zvládne i Vaše křehká žena. A nakonec Vám u grilu nikdy nesmí chybět pohrabáč. Ten využijete jak při odstraňování popela z topeniště grilu, ale i při manipulaci s rozžhaveným uhlím během grilování. Kamado PitBoss má všechno toto příslušenství již v základní výbavě. Domů Vám tedy přijete dokonale vybavený kamado gril a vy se můžete okamžitě pustit do grilování. Nezapomeňte si pouze dokoupit kvalitní dřevěné uhlí!

Univerzální velikost Kamada PitBoss

Většina výrobců grilů kamado Vám nabídne grily hned v několika velikostech. Grily malé, které Vám doporučí na cesty, grily střední, které budou ozdobou Vaší terasy a grily obrovské, které se budou vyjímat v dřevěných stolech nebo venkovních kuchyních. Výrobce kamado grilů PitBoss soustředil všechnu svou pozornost pouze na jednu velikost, která je díky dostatečnému průměru grilovacího roštu a možnosti manipulace s grilem tou nejžádanější. Kamado gril PitBoss má 115 kg a snadnou manipulaci Vám zajistí 4 robustní kolečka s aretací.  

Proč jsou grily kamado jedinečné?

Rozhodli jste se, že Vaše terasa již bez grilu Kamado nemůže dál zůstat? Že je to přesně ten pravý gril pro Vás? Určitě tedy budete chtít sáhnout po to nejvíce v základu vybaveném. Tento požadavek Kamado PitBoss určitě splňuje.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit