Pec na pizzu 

Pec na pizzu

Domácí pizza patří mezi nejoblíbenější jídla, kterými potěšíte jak děti, tak dospělé. Již samotná příprava je zábavná a velmi intuitivní, protože na pizza těsto můžete položit cokoliv máte rádi a pak to jen šoupnout do pece. Ne každý má ale pro klasickou pec prostor, takže pizzu peče v troubě. To není úplně ideální, protože nedosáhne stejné teploty jako pece používané v pizzerii. Tenhle problém, ale snadno vyřešíte pomocí domácích pizza pecí z naší nabídky.

Pec na pizzu dosahuje stejné teploty jako ty v pizzeriích, takže chuť populárního slaného koláče bude jako z Vaší oblíbené restaurace. ...

Zobrazit celý text

Domácí pizza patří mezi nejoblíbenější jídla, kterými potěšíte jak děti, tak dospělé. Již samotná příprava je zábavná a velmi intuitivní, protože na pizza těsto můžete položit cokoliv máte rádi a pak to jen šoupnout do pece. Ne každý má ale pro klasickou pec prostor, takže pizzu peče v troubě. To není úplně ideální, protože nedosáhne stejné teploty jako pece používané v pizzerii. Tenhle problém, ale snadno vyřešíte pomocí domácích pizza pecí z naší nabídky.

Pec na pizzu dosahuje stejné teploty jako ty v pizzeriích, takže chuť populárního slaného koláče bude jako z Vaší oblíbené restaurace. Kromě vyšší maximální teploty se pece předehřívají kratší dobu než ty cihlové.

I když byste to do nich nejspíš neřekli, pizza pece jsou univerzální zařízení. Můžete v nich například restovat steaky, grilovat metodou low and slow, péct ryby nebo zeleninu. Jako palivo se používá plyn nebo dřevo. S tím, že u pizza pecí na dřevo si dále můžete vybrat zda budete používat:        

  • kusové dřevo         
  • dřevěné pelety          
  • nebo brikety

Díky rozměrům se jedná skvělou zahradní pec na pizzu a chleba, kterou snadno přenesete kamkoliv, kde se Vám bude chtít vařit. Kromě použití doma bude u výborným společníkem na cesty.

Zobrazuji 1 – 10 z 10 produktů

pec na pizzu

Pec na pizzu na zahradu

Vzhledem k tomu, že se v pecích na pizzu ve většině případů topí plynem nebo dřevem je nejvhodnějším místem k použití Vaše zahrada či otevřená terasa. Pokud si k ní necháte vyrobit stojan nebo dokoupíte stolek pod pizza pec, bude v naprosto ideální výšce pro používání.  Samozřejmě ji můžete použít i na jiných místech, ale musí to být vždy venku. Ať si vyberete model fungující na plyn nebo na dřevo, použití pece ve vnitřních prostorách není bezpečné.

Elektrická pec na pizzu

Jedná se o pec jejímž hlavní zdrojem tepla je topné těleso - většinou se jedná o topnou spirálu. Elektrická pec tak může být použita jak v restauraci, doma nebo na zahradě. Zkrátka kdekoliv, kde je elektrická zásuvka. To z nich dělá dobrou volbu pro ty, kdo nemají zkušenosti s používáním plynu nebo s rozděláváním ohněm. Otočit knoflíkem nebo stisknout tlačítko umí přeci jen skoro každý.

Kromě jednoduchého ovládání jsou elektrické pece vhodné i pro použití na balkon. Pálení dřeva v panelovém domě nepřipadá v úvahu. Modely na plyn by šlo použít, ale dobře si zkontrolujte pravidla SVJ, zda použití PB lahve není v domě zakázáno.

Uvnitř pece najdete většinou kombinaci pečícího kamene a digestoře. Díky tomuto vybavení se pizza propeče ze všech stran stejně, protože dochází k cyrkualci horkého vzduchu o teplotě až 200°C.  

Zahradní pece na pizzu a chleba

Pokud rádi pečete domácí chleba nebo milujete italské pečivo jste na správné adrese. Díky pečení z více stran si v peci na pizzu připravíte křupavé domácí pečivo kdekoliv a kdykoliv se Vám zachce. Předností domácích pecí na pizzu je vysoká maximální teplota, které v obyčejné troubě nedosáhnete. Při pečení je proto vhodné být opatrný, abyste se nepopálili. Pro bezpečné pečení existuje na trhu obrovské množství příslušenství pro pizza pece.

Jak vybrat pec na pizzu?

Už víte, že pec na pizzu musí být jednoznačně součástí Vaší domácnosti, ale stále si nejste jisti kterou ze široké nabídky vybrat? Pojďme se tedy společně podívat, podle čeho byste se měli při výběru té pravé pece na pizzu řídit. 

Výběr pece na pizzu podle paliva

Pizza pece, které jsou na našem trhu nabízeny mohou fungovat buď na plyn nebo na dřevo či dřevěné pelety. Jak již možná tušíte, plynové pece na pizzu jsou snazší na roztopení a zároveň i na regulaci teploty uvnitř pece. I roztopení plynové pizza pece zabere výrazně kratší dobu než je tomu u pizza pecí na dřevo. 

Pece fungující na dřevo na druhou stranu dodají jídlu to správné aroma a budete pizzu připravovat jako správný Ital :-) 

jak vybrat pec na pizzu

Pokud pec plánujete umístit pod přístřešek spolu se zahradním nábytkem, je rozhodně vhodnou volbou zařízení na plyn. Stejně ji můžete použít na balkoně, aniž byste vykuřovali sousedy v okolních bytech. Otevřené prostranství či stolek na zahradě je pak ideální místem pro modely na dřevo.  

jak vybrat pec na pizzu

Výběr pece na pizzu podle velikosti a tvaru

Pokud jste velký jedlík či máte početnou rodinu pizza pece Cozze jsou nejlepší volbou. Tyto pece mají vetší pečící plochu a díky plynu jsou pizzy hotové během 3 minut. Pece Cozze se prodávají ve dvou variantách. Menší pizza pec Cozze 34 cm s keramickým kamenem ve tvaru čtverce o velikosti 34x34 cm a větší pizza pec Cozze 43 cm též s keramickým pečícím kamenem s o něco většími rozměry, a to 43x43 cm. Milovníci klasického tvaru zase ocení tradiční kulatý tvar pečícího kamene v modelech pecí na pizzu na dřevo od firmy Zippa s průměrem 32 cm.

jak vybrat pec na pizzu

Pizza pec na dřevo je celkově menší, což z ní dělá ideálního společníka na cesty. Komínek se dá bez problému kdykoliv sundat, nožičky sklopit a může se vyrazit na do světa. Navíc dřevo jako palivo seženete také v přírodě kdekoliv a odpadají Vám starosti ohledně množství plynu v plynové kartuši či PB láhvi. 

jak vybrat pec na pizzu

Jak funguje pec na pizzu?

Do přímého kontaktu se pizza s pecí dostane pouze zespodu. Aby se těsto nepřipálilo je proto ve spodní části pece keramický kámen, který tlumí žár a teplo tak působí rovnoměrně jak ze shora, tak ze spodu.

pizza pec

Ať už budete v pizza peci topit plynem nebo dřevem, je nutné během pečení párkrát s pizzou pootočit. K plynovým pizza pecím Cozze prováváme lopaty, které najdete v příslušenství pro pizza pec. K pecím na dřevo lopatu kupovat nemusíte, pizzou můžete otáčet kolečkem v přední části.  Srdcem každé pizza pece, v které se topí dřevem je ohniště. To se nachází v zadní části. Použít do něj můžete dřevěné štěpky, pelety či kusové dřevo. Nad ohništěm jsou pak výklopná dvířka na přikládání. K zapálení ohniště se používá přírodní podpalovač.

pec na pizzu na dřevo

plynovým pecím se připojují propanbutanové lahve. Aby se lahev dala k peci připojit, dostanete od nás jako dárek připojovací sadu zdarma. Po připojení už stačí jen pustit plyn, otočit knoflíkem ovládání pece a stisknout škrtátko. Hořáky pece se nacházejí na stranách a v zadní části.

hořící plynová pec na pizzu

Jak roztopit pec na pizzu?

U plynových modelů pecí na pizzu je v prvním kroku potřeba připojit k peci plynovou lahev. To uděláte pomocí připojovací sady, kterou zasíláme zákazníkům k peci jako dárek. Pozor, ne všichni prodejci to takto dělají a připojovací sada není standardně součástí dodávky.

Hadice je vyrobena z pevného, málo pružného materiálu pro pevné uchycení k nátrubku. S nasazením hadice Vám pomůže horká voda, díky níž pevný materiál hadice povolí a půjde na nátrubek nasadit daleko snadněji. 

připojovací sada k peci na pizzu

Abyste mohli plyn v peci na pizzu zapálit, budete potřebovat jiskru. Tu vám u plynový pizza pecí Cozze zajistí elektrické škrtátko, které funguje na tužkovou baterii AA. 

oheň uvnitř plynové pece na pizzu

Po zažehnutí hořáků už ovládáte výkon pece pomocí otočného knoflíku. Plynová pec zůstává z přední části otevřená, aby byl zaručen přísun vzduchu do hořáků. Po pár minutách je pec roztopená a připravená k používání.

teploměr u pece na pizzu

Topíte-li v peci dřevem, potrvá příprava o něco déle. Rozdíl by měl však být max. 5-10 minut. Aby dřevo začalo hořet, potřebuje trochu více času. Pro rozdělání ohně vložte pelety, štěpky či kusové dřevo a přírodní podpalovač do zásobníku a vše zapalte zapalovačem či sirkami. Abyste v peci dosáhli optimální teploty, je možné, že budete muset do ohniště ještě přiložit palivo. Přímo pro to jsou u většiny pizza pecí na dřevo určena vyklápějící dvířka nad ohništěm. 

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit