Prosklené peletové udírny 

Prosklené peletové udírny

Líbilo by se Vám při uzení masa sledovat, jak celý proces uzení probíhá? Máme pro Vás perfektní řešení v podobně elektrických udíren s velkými prosklenými dvířky, díky kterým Vám neunikne žádný okamžik při uzení, aniž byste museli otevírat dvířka udírny a tím zbytečně plýtvat teplem uvnitř. Jako palivo se používají dřevěné brikety, jejichž zásobníky jsou umístěny mimo udírnu a tím opět šetříme teplo, které nám zbytečně přikládání neuniká z udírny ven.

Tyto elektrické udírny mají navíc velmi jednoduché ovládání díky digitálnímu panelu pod udírnou. Udírnu stačí pouze zapálit stisknutím tlačít...

Zobrazit celý text

Líbilo by se Vám při uzení masa sledovat, jak celý proces uzení probíhá? Máme pro Vás perfektní řešení v podobně elektrických udíren s velkými prosklenými dvířky, díky kterým Vám neunikne žádný okamžik při uzení, aniž byste museli otevírat dvířka udírny a tím zbytečně plýtvat teplem uvnitř. Jako palivo se používají dřevěné brikety, jejichž zásobníky jsou umístěny mimo udírnu a tím opět šetříme teplo, které nám zbytečně přikládání neuniká z udírny ven.

Tyto elektrické udírny mají navíc velmi jednoduché ovládání díky digitálnímu panelu pod udírnou. Udírnu stačí pouze zapálit stisknutím tlačítka a navolit požadovanou teplotu pro uzení Vašich pochoutek. Elektrické udírny Louisiana a Pit Boss jsou určeny výhradně pro uzení teplým kouřem. S uzením pomocí studeného kouře u těchto udíren nepochodíte.

Zobrazuji 1 – 5 z 5 produktů

Prosklené domácí elektrické udírny s digitálním ovládáním jsou perfektním pomocníkem při výrobě domácích uzenin. Díky velmi jednoduchému ovládání jsou vhodné pro začátečníky v oboru uzení i pro profesionální uzenáře. Udírny jsou k nám dováženy z Ameriky ve velmi atraktivním designu s bonusem ve formě velkých prosklených dvířek. Díky nim můžete sledovat celý proces uzení, aniž byste otevírali komoru udírny a tím si vypouštěli drahocenné teplo ven. Palivem do udíren jsou dřevěné brikety, které dodají uzeným potravinám tu správnou vůni. Jsou určeny pro uzení masa, ryb, sýrů a dalších potravin vhodných k zauzení.   

Digitální udírny Louisiana a Pit Boss Vertical

Prosklené digitální udírny Louisiana a Pit Boss Vertikal se skládají ze základní udící skříně, digitálního panelu a nadstandardně velkého zásobníku na dřevěné pelety. Rozdíl je pouze ve velikosti udírny. Pokud máme potřebu udit velké množství masa či jiných uzenin, bude prosklená udírna Louisiana tou správnou volbou. Udírny jsou vybaveny topným tělesem. Topná spirála uvnitř udírny se rozžhaví a zažehne první pelety, které jsou ze zásobníku dopravovány do komory udírny pomocí robustního železného šneka. Udírny se ovládají velmi jednoduše pomocí digitálního panelu umístěného pod udící komorou. Stačí naplnit zásobník požadovaným množstvím udících pelet, zapnout udírnu pomocí tlačítka a otočným knoflíkem nastavit požadovanou teplotu uzení. Následně již udírna pracuje sama a Vy jen přes prosklená dvířka můžete sledovat kouzelné okamžiky uzení. V případě potřeby si vždy udírna sama přitopí a navíc zásobníky na brikety jsou tak velké, že plně naplněný zásobník vydrží i několik desítek hodin. Záleží na nastavené teplotě pro uzení. Teplota u těchto udíren začíná na teplotě 65 °C, není v nich tedy možné udit pomocí studeného kouře. Nejvyšší možná teplota pro uzení je u těchto udíren 215 °C a jsou tedy vhodné i pro uzení metodou Low and Slow. Udírny Louisiana a Pit Boss Vertikal se od sebe liší pouze velikostí, design i proces uzení mají naprosto totožný.

Prosklená udírna Pit Boss Silver Star

Digitální udírna s prosklenými dvířky Pit Boss Silver Star stejně jako výše zmiňované udírny skládá ze základní udící skříně a digitálního panelu. Velikostně tato udírna odpovídá udírně Pit Boss Vertikal, liší se však ve způsobu přikládání udících pelet. U této udírny je zásobník na pelety umístěn pod udící plochou a je nesrovnatelně menší. Uvnitř udící komory se nachází spirála, která se zmáčknutím tlačítka a navolením požadované teploty rozžhaví a rozdoutná pelety umístěné v zásobníku nad spirálou. U této udírny je třeba hlídat množství pelet a častěji přikládat do zásobníku. Digitální ovládání je velmi podobné, též stačí udírnu pouze zapnout a navolit požadovanou teplotu pro uzení. Udírna Pit Boss Silver Star má rozsah možných teplot pro uzení od 37 °C do 175 °C, pomocí studeného kouře tedy v udírně udit nelze, ale pro použití metody uzení Low and Slow a uzení teplým kouřem je tato udírna ideální.

Nahřívání udírny? Ano, vždycky!

Nastavení provozní teploty se u udíren Louisiana a Pit Boss Vertical provádí naprosto jednoduše pomocí otočného knoflíku na ovládacím panelu umístěného pod udící komorou. U udírny Pit Boss Silver Star se teplota nastavuje na digitálním panelu pomocí šipky nahoru ke zvýšení teploty a šipky dolů pro snížení teploty. Teplotu uvnitř komory si pak udírny již pohlídají. Provozní teplotu můžete nastavit jak ve stupních Celsia, tak ve stupních Fahrenheita. Pomocníky při uzení Vám jistě budou i jehly do masa, které spolehlivě ohlídají teplotu uvnitř uzených potravin.

Jak udržovat skleněná dvířka udírny čistá?

Nejlepší cestou, jak udržet udírnu v co nejčistším stavu, je její pravidelná údržba. Ideálně by se udírna měla čistit po každém uzení. Nerezové rošty na uzení vč. držáků i nádobu na vodu můžete dát umýt do standardní myčky na nádobí. Samotnou komoru udírny pak nejlépe vyčistíte pomocí teplé vody a mycí houbičky či hadříku. Ani skleněných dvířek udírny se v žádném případě nemusíte obávat, stačí pouze teplá voda a hadřík a dvířka budou opět jako nová (viz. foto - vyčištěná udírna Louisiana po nepřetržitém třídenním uzení). Popel z pelet odpadává do nádoby umístěné pod komorou udírny, ten stačí pouze vysypat.

Rozptylovač kouře u digitální udírny

Regulace kouře u udíren Louisiana a Pit Boss Vertical se provádí pomocí komínku umístěného nad komorou udírny. Stačí pouze komínkem otočit doprava či doleva a tím buď přidat, nebo ubrat na intenzitě kouře. Udírna Pit Boss Silver Star je vybavena větracím průduchem se záklopkou, jejímž odklopením nebo přiklopením přímo ovlivníte intenzitu kouře uvnitř udírny.

Přeprava udírny se skleněnými dvířky? Pohoda!

Montáž prosklených udíren s digitálním ovládáním je velmi jednoduchá. Udírna je velmi důkladně zabalena ve třech bytelných krabicích od sebe navíc oddělených vrstvou polystyrenu. Uvnitř udící komory jsou v jednotlivých krabičkách uschovány křehčí části udírny. Samotná montáž je velmi jednoduchá za pomoci kvalitně zpracovaného návodu na montáž. Nejsložitější na celé montáži je dostat udírnu z velmi pevné přepravní krabice, následně stačí přimontovat do spodní části robustní kovové nohy vč. koleček s aretací, do komory udírny vložit nerezové rošty a nádobu na vodu a do horní části přimontovat komínek pro regulaci kouře (u udíren Louisiana a Pit Boss Vertical). Posledním úkonem je přišroubování patentu pro otevírání a zavírání komory udírny. Teď již stačí naplnit zásobník dřevěnými peletami a zapojit udírnu do elektriky a uzení můžu začít.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit