Udírny Bradley 

Udírny Bradley

Představujeme vám domácí elektrické udírny Bradley s manuálním nebo digitálním ovládáním. Udírny jsou kanadské výroby a jsou ideální nejen pro pomalé uzení masa, sýrů a zeleniny, ale skvěle se hodí také pro sušení. Jako palivo pro uzení se používají brikety z lisovaného dřeva různých druhů od švestky, jabloň, pecan až po javor nebo dub. Celkem máme v nabídce 28 druhů lisovaných briket, takže si podle druhu masa můžete vybrat přesně tu příchuť, která k danému druhu nejlépe pasuje. Například pekanové brikety náramně pasují k vepřovému nebo zvěřině, javorové brikety krásně provoní lososa, jabl...

Zobrazit celý text

Představujeme vám domácí elektrické udírny Bradley s manuálním nebo digitálním ovládáním. Udírny jsou kanadské výroby a jsou ideální nejen pro pomalé uzení masa, sýrů a zeleniny, ale skvěle se hodí také pro sušení. Jako palivo pro uzení se používají brikety z lisovaného dřeva různých druhů od švestky, jabloň, pecan až po javor nebo dub. Celkem máme v nabídce 28 druhů lisovaných briket, takže si podle druhu masa můžete vybrat přesně tu příchuť, která k danému druhu nejlépe pasuje. Například pekanové brikety náramně pasují k vepřovému nebo zvěřině, javorové brikety krásně provoní lososa, jabloň pasuje k zelenině a sýrům, ořechovec se hodí na hovězí žebírka.

Digitální udírny Bradley jsou k dostání v několika různých velikostech a barevných variacích. Je libo domácí udírnu s digitálním ovládáním a čtyřmi rošty? Nebo byste raději jednodušší udírnu s ručním ovládáním, ale se šesti rošty? Nebo snad speciální digitální udírnu ovládanou chytrým telefonem, ve které můžete vyudit 35 kilo masa? Žádný problém, u nás máme všechny druhy, stačí si vybrat.

Zobrazuji 1 – 10 z 10 produktů

Domácí elektrické udírny jsou malou revolucí ve výrobě domácích uzenin. Díky silnému výkonu a jednoduchému ovládání jsou vhodné pro začátečníky i ostřílené uzenáře. Udírny mají atraktivní design a do malých i velkých se vejde spousta masa, ryb, sýrů a dalších potravin vhodných k zauzení. Na výběr je také velké množství udících briket nejrůznějších příchutí, takže si můžete vybrat přesně tu příchuť, která vám nejvíce vyhovuje, nebo která se hodí k danému typu masa.

Manuální udírny Bradley

manualni-udirny

Manuální udírny Bradley se skládají ze základní udící skříně a generátoru kouře, který se k udírně připojuje v levé dolní části udírny. Jak udírna, tak generátor kouře jsou vybaveny topným tělesem. Topná spirála uvnitř udírny vytváří potřebnou provozní teplotu a topné těleso v generátoru spaluje udící brikety, čímž vytváří kouř potřebný k zauzení potravin a zároveň topná spirála generátoru pomáhá udržovat optimální provozní teplotu. Manuální, neboli analogová udírna Bradley se ovládá velmi jednoduše pomocí tlačítek a termostatu na generátoru kouře. Jednoduše naplníte komín dostatečným množstvím udících briket, zapnete generátor a pomocí regulačního knoflíku si nastavíte potřebnou intenzitu provozní teploty. Pak už můžete vše nechat na udírně. Generátor bude do udírny v pravidelných intervalech dodávat udící brikety, které na topném tělísku generátoru prohoří a zaplní udírnu hustým aromatickým kouřem. Generátor dodává do udírny jednu udící briketu za dvacet minut. V průběhu uzení můžete měnit teplotu pomocí termostatu. Manuální udírny jsou k dostání ve dvou velikostech a ve dvou designových provedeních.

Digitální udírny Bradley

digitalni-udirny

Digitální udírny Bradley se stejně jako manuální skládají z udící skříně a generátoru kouře. K dostání jsou ve třech variantách. Vybírat si můžete mezi malou digitální udírnou se čtyřmi udícími rošty, velkou digitální udírnou se šesti nerezovými rošty na uzení a unikátní digitální udírnou Bradley Smart Smoker, kterou lze pomocí bluetooth propojit s chytrým telefonem a při uzení pak můžete využívat aplikaci iSmoke, která celé uzení ještě usnadní a zpříjemní. Speciální udírna Bradley Smart Smoker je také vybavena dvěma tepelnými čidly, s jejichž pomocí lze snadno měřit teplotu masa a dalších potravin určených k zauzení. Generátor kouře digitálních udíren je vybaven přehledným displejem, s jehož pomocí lze udírny snadno ovládat. Na displeji si můžete nastavit přesnou provozní teplotu ve stupních Celsia nebo Fahrenheita a také provozní dobu. Pak už je průběh stejný jako při uzení v manuální udírně. Topná spirála v udírně se stará vytvoření nastavené provozní teploty a dávkovač briket a topné těleso generátoru se starají o vytvoření aromatického kouře (i u digitální udírny topné těleso generátoru přispívá k vytvoření nastavené provozní teploty).

Jak nastavit v udírně teplotu

jak-nastavit-v-udirne-teplotu

Nastavení provozní teploty se provádí u obou typů udíren, tedy u manuálních i elektrických, na ovládacím panelu generátoru kouře. U elektrických udíren s manuálním ovládání se k nastavení požadované provozní teploty používá termostat s regulačním knoflíkem. Pomocí něj lze nastavit intenzita provozní teploty. U elektrických udíren s digitálním ovládáním si můžete navolit přesnou výši provozní teploty, a to jak ve stupních Celsia, tak ve stupních Fahrenheita.

Jak udržovat udírnu čistou

jak-se-cisti-udirna-bradley

Nejsnazší cestou, jak udržet udírnu v co možná nejčistším stavu, je její pravidelná údržba. V ideálním případě by se udírna měla čistit po každém uzení. Nerezové rošty na uzení a odkapávací plech můžete dát umýt do běžné myčky na nádobí. Samotnou udírnu pak nejlépe zbavíte nečistot pomocí teplé vody, krystalické sody a mycí houbičky nebo hadříku.

Regulace kouře

Regulace kouře se u manuálních a digitálních udíren provádí úplně stejně. Všechny druhy udíren Bradley Smoker jsou totiž vybaveny větracím průduchem se záklopkou, jejímž odklopením nebo přiklopením přímo ovlivňujete cirkulaci kouře uvnitř udírny.

Generátor kouře

generator-koure

Generátor kouře slouží, jak už název napovídá, k vytvoření aromatického dýmu k zauzení potravin. Kouř vzniká spalování udících briket, které jsou k dostání v mnoha různých příchutích. Udící brikety se naládují do komínku generátoru, na ovládacím panelu se nastaví potřebná teplota a pak můžete se začít udit. Brikety se pomocí jednoduchého dávkovače posouvají z komínku do udírny. Konec dávkovače je opatřen topným tělesem, na kterém brikety prohoří. Kouř prostoupí udírnu a popel spadne do záchytné misky. Interval dávkování briket je nastaven na 1 briketu za 20 minut.

Jak sestavit domácí udírnu

jak-sestavit-udirnu

Montáž elektrické udírny s manuálním i digitálním ovládáním je velmi jednoduchá. Vybalíte udírnu z bytelné krabice (udírna je opravdu důkladně zabalena), připojíte k ní generátor kouře a do udírny vložíte rošty na uzení vyrobené z nerezové oceli. Pak už jen zbývá zapojit udírnu a generátor kouře do elektrické sítě a máte hotovo.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit