Nový Master Touch GBS Premium SE E-5775 je tu!

Gril na dřevěné uhlí Webere Master Touch je už řadu let jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších grilů, se kterými se lze na našem domácím trhu setkat. V novém roce se můžete těšit na žhavou novinku – zdokonalenou verzi oblíbeného grilu, která ponese název Master Touch GBS Premium SE E-5775. Zdokonalený model oblíbeného grilu hned čtyři zásadní inovace, díky kterým bude vaše grilování ještě jednodušší a nepochybně také zábavnější. A jakými novinkami Master Touch GBS Premium SE E-5775 překvapí?

Odteď drží poklop na masivním pantu

Jednou z nejzásadnějších změn na novém grilu Weber Master Touch je zcela překopané provedení uchycení víka. U staršího původního modelu Master Touche se poklop po odklopení zasouval do zvláštního držáku, který byl připevněný v zadní části grilovací vany. Master Touch SE E-5775 má způsob uchycení poklopu ještě vychytanější. Zbrusu nový Weber gril je vybaven velkým masivním pantem s masivními pružinami, který poklop po otevření spolehlivě udrží, a vy se můžete plně koncentrovat pouze na samotné grilování.

S difuzérem bude uzení a nepřímí grilování ještě jednodušší

Další novinka udělá radost především fanouškům uzení a „klasického barbecue“. K původnímu Master Touchi jste při běžné objednávce obdrželi palivový rošt a palivové koše, které umožňovaly snadnou manipulaci se žhavými briketami nebo uhlíky při nepřímém grilování. U nového modelu Master Touch GBS Premium SE E-5775  dostanete kromě palivového roštu a nádob na brikety také speciální dírkovanou obruč a plechový difuzér. Díky difuzéru a inovovaným větracím průduchům je s novým modelem grilu Master Touch mnohem jednodušší udit a a grilovat nepřímou metodou při velmi nízkých teplotách. S difuzérem se skvěle grilují větší kusy masa a další pokrmy při teplotě hodně pod hranicí 100 °C. Nový Master Touch GBS Premium SE E-5775  je tak šitý na míru pro fanoušky pravého barbecue, jehož princip spočívá právě v pozvolném, několik hodin trvajícím grilování masa při velmi nízké teplotě. Klasickými a taky nejrozšířenějšími pokrmy pro pravé barbecue jsou vepřová žebra, různé druhy pečení, vepřové koleno a obecně velké kusy masa.

Praktický držák pro pohodlné používání termosondy iGrill 2

Aby těch novinek nebylo málo, tak přidáme ještě jednu. Kotlový Master Touch GBS Premium SE E-5775 je prvním grilem svého druhu, který je „oficiálně“ kompatibilní s digitální termosondou iGrill 2. K madlu přivařeném na grilovací vaně se přišroubuje malá plechová destička z nerezové oceli se čtyřmi vyvrtanými dírkami. Tento nenápadný doplněk slouží jako držák pro termosondu iGrill 2, se kterou se pomocí čidel měří teplota uvnitř grilovaných pokrmů. Předvrtané dírky na držáku pak fungují jako stojan na čidla. Při grilování se tak nemusíte spoléhat jen na svůj odhad nebo teploměr zabudovaný v poklopu, ale můžete pomocí jednoho až čtyř čidel změřit teplotu grilovaného pokrmu, a to s maximální přesností ve stupních Celsia či Fahrenheita.

Mřížka na steaky zadarmo jako dárek

Na rozdíl od ostatních inovací nebo, ale i tak z ní bude mít nový vlastník grilu nelíčenou radost. Do základní výbavy Master Touche totiž přibyla ikonická mřížka Sear Grate z masivní černé litiny, která se nejvíce osvědčila během grilování steaků a jiných plátků masa při zvlášť vysoké teplotě. Litinová mřížka patří do kolekce příslušenství Weber GBS a v grilu se umisťuje namísto kruhové vyjímatelné části základního grilovacího roštu.

dsc-0107
dsc-0169
dsc-0181
dsc-0103

Aktuality

Archiv aktualit