Zátěžový test otáčecího špízu pro kotlové grily

Protože se nám v poslední době množily dotazy, kolik kuřat se vejde na otáčecí špíz pro kotlové grily a jaká je jeho nosnost, rozhodli jsme se provést takový malý zátěžový test. Nasedli jsme do auta, na nedaleké farmě jsme koupili několik mladých, dobře živených kuřat z volného výběhu, zatopili jsme v grilu a pustili se to testování.  

Dvě jsou málo, tři akorát, čtyři jsou moc

Jedno celé kuře, přestože to nebyl žádný drobek, vypadalo na jehlici tak trochu ztraceně. Přidali jsme tedy druhé kuřátko, opět pěkně rostlé a špíz už vypadal líp. Dvě kuřata se na jehlici krásně vešla, a protože na ní bylo pořád dost místa, zkusili jsme přidat ještě jedno kuře. Nosnost otáčecího špízu je oficiálně 11,3 kilogramů a tak nebyl důvod bát se, že by se jehlice pod tíhou kuřat prohýbala, nebo dokonce poškodila či úplně zničila. Tři kuřata při průměrné váze kolem 1,5 kilogramu na jehlici dobře drží a každé má pro sebe dostatek prostoru, aby se rovnoměrně propeklo. Ke grilování jsme použili osvědčenou klasiku kotlový gril Weber Master Touch GBS.  

Při grilování žádné komplikace nenastaly

Tři kuřátka jsme na otáčecím špízu při mírném ohni grilovali zhruba po dobu 2 hodin. Za tu dobu se špíz nijak neprohýbal, nezadrhával apod. Krásně se v pravidelném rytmu otáčel dokola a kuřata se tak mohla rovnoměrně opékat. Po dvou hodinách byla kuřátka hotová. Všechna měla krásně křupavou kůrčičku, šťavnaté a díky pozvolném grilování nádherně jemné maso. A k tomu ta vůně…všichni účastníci zátěžového testu i náhodní kolemjdoucí slintali jak boxeři.  

Tři kuřata, dvě kachny, jedna husa

Zátěžový test ukázal, že špíz nejen hodně unese, ale hodně se na něj také vejde. Jestliže zvládne ugrilovat tři celá pěkně rostlá kuřata, zvládne naráz u grilovat třeba i velkou husu, nebo dvě kachny běžné velikosti. Nic z toho není pro otáčecí špíz pro kotlové grily Weber problém, díky čemuž je ideálním doplňkem pro ty, kteří mají početnou rodinu, nebo hodně kamarádů a potrpí si na velké grilovačky.

img-1973
img-1975
img-1979
img-1980
img-1976
img-1981
img-1983
img-1988
img-1986
img-1987

Aktuality

Archiv aktualit