Můžou se litinové rošty mýt v myčce na nádobí?

Dobrý den, rád bych si u vás koupil plynový gril Campingaz 4 Series Classic LS Plus D. Gril se mi moc líbí, ale chtěl bych se zeptat, zda je možné umývat litinový rošt v myčce na nádobí. Je to možné, nebo se rošt musí mýt ručně? Četl jsem, že prostředky používané v myčce jsou pro litinu příliš agresivní a povrch roštu začne korodovat. Jak to tedy je? Děkuji za odpověď.
12.02.2021 František Š.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Litinové rošty a i další litinové doplňky a komponenty pro grily Campingaz skutečně není vhodné dávat do myčky na nádobí. Jak sám uvádíte, prostředky používané v běžných myčkách jsou pro litinu velmi agresivní a vlivem jejich působení by litina mohla začít korodovat. Proto litinové rošty nechte odmočit v teplé vodě a zbylé nečistoty odstraňte pomocí obyčejného saponátu na mytí nádobí. Plynový Campingaz gril 4 Series Classic LS Plus D stojí 13 999 korun a na našich webových stránkách jej najdete pod katalogovým číslem 2000031360.

V případě, že budete mít o plynový gril Campingaz 4 Series Classic LS Plus D nadále zájem, nebo kdybyste měl nějaké další dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Pro tyto účely můžete využít naší zákaznickou linku, dále nám své dotazy můžete posílat prostřednictvím kontaktního online formuláře na našich webových stránkách anebo nás můžete navštívit v naší prodejně Vladeko v Tachlovicích (mezi Zličínem a Rudnou u Prahy), kde můžete vše osobně probrat s jedním z našich odborných poradců.

img-0708
img-0711
img-0719
img-0713