Čím uhasit plynový gril Napoleon?

Dobrý den, rád bych se zeptal, čím se v případě požáru hasí plynový gril Napoleon Rogue? Děkuji.
20.10.2021 Dušan V.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V první řadě je důležité předejít tomu, aby k hoření grilu vůbec došlo. Vzplanutí grilu se stává pouze ojediněle a většinou je na vině dlouhodobě špatná péče či údržba grilu. Pojďme si tedy říct, čemu je dobré věnovat pozornost, aby Váš gril fungoval dlouhá léta tak jak má. 

Abyste předešli vzniku požáru či výbuchu plynového grilu, je dobré si namočit těsnění mezi lahví a regulátorem směsí vody a mýdla v poměru 80:20 například za pomoci hadříku. Pokud se po zapnutí přívodu plynu začnou objevovat bublinky ve spoji regulátoru a plynové lahve nebo ve spoji regulátoru a hadice, znamená to, že plyn uniká. V takovém případě vypněte přívod plynu a kontaktujte výrobce. Když se bublinky neobjeví, vše je v pořádku. Stačí jen omýt spoj vodou a gril můžete používat.

spoj mezi plynovým grilem a PB láhví

těsnění mezi PB láhví a regulátorem

Těsnění mezi lahví a regulátorem

Další věc, která pomáhá předejít požáru, je výměna jednorázové nádobky na tuk před každým grilováním. Přebytečný tuk a zbytky jídla způsobující požár se také mohou nacházet ve vaně grilu či nádobě, která tuk do jednorázové misky směřuje. Tyto části grilu je tedy dobré před grilováním vyčistit. 

odkapávací miska u plynového grilu

Pokud by Vám gril přeci jen vzplanul, doporučujeme vypnout přívod plynu a zavřít víko grilu. Kdyby to nepomohlo, nebo by byl požár už v tak pokročilé fázi, že byste nemohli vypnout přívod plynu, tak se od grilu vzdalte a volejte hasiče. V žádném případě nehaste vzniklý požár vodou!

Plynový gril Napoleon Rogue

Gril Napoleon Rogue SE 425 nerez 

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů nebo udíren, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit