Co dělat, když štěpka v generátoru kouře nestačí odhořívat?

Dobrý den, generátor je super, ale po třetím uzení se pravděpodobně něco porouchalo a motorek jde nonstop, štěpka nestačí odhořívat. Zasílám i foto, jak to vypadá po 14-ti hodinách v chodu. Co s tím mám dělat? Děkuji a přeji hezký den
20.01.2020 Markéta J.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz a za zaslané foto generátoru kouře se štěpkou. To že motorek generátoru jde nonstop je v pořádku. Podle fotografie si troufám tipnout, že je to zapříčiněno zvlhlou štěpkou. Předpokládám, že nějaký kouř to vydává a tudíž to nemůže být vadnou spirálou generátoru kouře. Po 14-ti hodinách chodu se mi zároveň možnost zanesení jeví jako hodně málo pravděpodobná.

Štěpka je dodávána pečlivě zabalena a vysušena pro použití v generátoru. Záleží na tom jak dlouho ji máte rozbalenou a na jakém místě je skladována.

Vyzkoušejte prosím udírnu s generátorem ještě jednou s vysušenou štěpkou Borniak. Na výběr máte ze sedmi druhů příchutí. Nabízena je štěpka z dubu, buku, olše, švestky, třešně, jablka a břízy. Každý druh dřeviny se hodí pro uzení různých druhů masa, rybám či zelenině. Štěpka ke generátoru kouře Borniak je dodávána buď ve dvoulitrových sáčcích nebo v desetilitrovém balení. Do generátoru se vejde přesně celý sáček dvoulitrové štěpky a vystačí Vám na uzení 6 - 8 hodin.

Generátor kouře

V případě, že si budete chtít jakýkoliv druh udící štěpky objednat, nebo kdybyste se chtěla zeptat na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit