Co znamená výraz rub u grilovacího koření?

Dobrý den, sleduji různé zahraniční fanoušky grilování a často tam zaznívá slovo rub, když používají koření. Co to znamená? Děkuji.
David P.

Naše odpověď:

Dobrý den Davide, rub je směs koření a sušených bylinek, která se používá k ochucení masa před pečením, grilováním nebo uzením. Slovo "rub" v angličtině znamená "vtírat", což odkazuje na způsob použití, kdy se tato směs vtírá do masa. To pak díky tomu dosáhne hlubších a intenzivnějších chutí. Rub může být suchý nebo mokrý v závislosti na přidání oleje, octa, nebo jiných tekutých složek.

bbq koření

Původ rubu se datuje do starověkých civilizací, kde se koření a bylinky používaly k ochucení a konzervaci masa. Moderní použití rubů je však nejvíce spojeno s americkým barbecue, kde každý region má své vlastní unikátní směsi BBQ koření odpovídající místním preferencím a dostupnosti ingrediencí. Například v Texasu může být rub zaměřen především na černý pepř a česnek, zatímco v Kansas City může obsahovat sladší chutě, jako je hnědý cukr nebo paprika.

bbq koření

V případě, že budete mít další otázky ohledně BBQ omáček a koření nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit