Jak přimontovat otáčecí špíz ke grilu na dřevěné uhlí Napoleon?

Dobrý den, nedávno jsme od Vás zakoupili gril na dřevěné uhlí Napoleon Charcoal Leg, 57 cm. Gril funguje skvěle a navíc ladí s terasou, kde ho používáme. Rádi bychom si na něm udělali nějakou drůbež. Koukal jsem, že v nabízíte otáčecí špíz pro kotlové grily od stejné značky. Bude pasovat špíz i na náš gril? Pokud ano, jak se k němu přimontuje? Mohli byste mi prosím poslat nějaký návod?
František S.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Pravděpodobně máte na mysli otáčecí špíz pro kotlové grily Napoleon. Tento špíz je určený pro všechny grily na dřevěné uhlí Napoleon s průměrem 57 centimetrů, což je přesně i Váš gril.

Otáčecí špíz pasuje na grily Napoleon:

Montáž špízu je velmi jednoduchá. Součástí balení je navíc i podrobný montážní návod. Potřebovat budete pouze křížový šroubovák. V prvním kroku bude potřeba z grilu sejmout víko s pantem, které je ke grilu připevněno několika šroubky.

gril na dřevěné uhlí napoleon

Následuje sředová část, která bude nahrazena částí s otvorem na otočný rožeň. 

gril na dřevěné uhlí Napoleon

Nová středová část má otvory z bočních stran pro zasunutí středové tyče otočného rožně a z přední části otvírací "dvířka" perfektní např. pro pečení pizzy. Tato část je samozřejmě též součástí balení otočného rožně pro kotlové grily.  

otočný špíz pro kotlové grily napoleon

Následně je potřeba přišroubovat víko grilu k nové středové části. Veškeré spojovací materiály jsou samozřejmě součástí balení. Díky víku se pak bude držet teplota uvnitř grilu, takže nespotřebujete při využití rožně tolik paliva a jídlo bude dříve hotové. Teplo bude na grilované maso působit díky rotaci ze všech stran. 

otočný špíz ke grilu napoleon

Pak už zbývá jen instalovat samotný špíz. Část s úchopem umístěte do véčkového výřezu v prostřední nerezové části, kterou jsme instalovali v druhém kroku. Špičatou část protáhněte skrze kulatý výřez, který se nachází naproti tomu ve tvaru písmena V a zasuňte ji do motorku špízu.    

špíz pro kotlové grily napoleon

Pod špíz je vhodné umístit misku pro zachytávání přebytečného tuku a šťáv z masa. Ušetříte si tak spoustu času při čištění grilu. A to je vše!

otočný rožeň pro grily Napoleon

Na otáčecím špízu Napoleon si pak můžete připravit:

  • kuře     
  • krůtu     
  • větší kusy zeleniny   
  • pečeně 

Fantazii se meze nekladou! Vidlice na špízu můžete libovolně nastavit podle potřeb a velikosti grilovaného masa. Důležité však je, aby hmotnost nepřesáhla 5,5 kg.

gril na dřevěné uhlí napoleon

V situaci, kdy chcete v grilu grilovat na litinovém roštu a nebudete využívat otočný rožeň, nemusíte zpět vracet původní středovou část grilu ani nemusíte mít strach ze ztráty tepla uvnitř grilu díky bočním otvorům. Konstrukce má v místech otvorů nerezové krytky, kterými v čase potřeby otvory uzavřete a teplo Vám z kotle grilu nebude unikat.

gril na dřevěné uhlí Napoleon

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit