Jak se liší litinový a nerezový rošt Big Green Egg?

Dobrý den, jaký rošt bych měl v používat v grilu Big Green Egg? V základu je nerezový, ale koukal jsem, že je možné dokoupit i rošt z litiny.
Adam H.

Naše odpověď:

big green egg

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Oba rošty, jak nerezový, tak i litinový, jsou z ideálního materiálu na grilování v keramickém grilu Big Green Egg. Obecně vzato bych doporučil litinový rošt použít při přímém grilování, protože litina výborně drží teplotu, i když na ní položíte studené maso. Maso se na litině krásně zatáhne a nepustí šťávu, což bude mít pozitivní dopad na jeho celkovou chuť. To vše díky absorpčním vlastnostem litiny a ideální distribuci tepla, kterou poskytuje.  

litinový rošt big green egg

Nerezový rošt se hodí na grilování zeleniny a všeho ostatního, co nemá takovou tendenci se lepit na rošt. Dále také rošt využijete na nepřímé grilování s ConvEGGtorem, které trvá i několik hodin při nižší teplotě.

nerezový rošt v grilu big green egg

Ke keramickým grilům Big Green Egg se dá dokoupit široké množství dalšího příslušenství, které ještě více rozšíří možnosti využití grilu. Kromě vytvoření vhodných podmínek pro daný styl grilování za použití keramického convEGGtoru, Vám také rošty mohou výrazně rozšířit grilovací plochu. Všechny rošty pro keramické grily najdete na našem e-shopu v kategorii rošty pro Big Green Egg

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jak-se-lisi-litinovy-a-nerezovy-rost-big-green-egg
2-jak-se-lisi-litinovy-a-nerezovy-rost-big-green-egg
3-jak-se-lisi-litinovy-a-nerezovy-rost-big-green-egg

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit