Jak se používá Big Green Egg na plyn?

Dobrý den, jak prosím vás připojím ke grilu Big Green Egg plynovou láhev? Prodáváte na to nějaké příslušenství?
David M.

Naše odpověď:

grilování v big green egg

Dobrý den, jak můžete vidět, na obrázku je běžící gril Big Green Egg. Ke grilu však není připojena žádná hadice, ani elektrický kabel, a to z toho důvodu, že gril funguje na dřevěné uhlí. Big Green Egg vychází z keramických pecí, které se používali v Japonsku před 5000 lety. Tou dobou plyn ještě neexistoval v takové formě, jak ho známe, protože lidé si ho neuměli vyrobit.        

dřevěné uhlí uvnitř grilu big green egg

Dřevěné uhlí v keramickém grilu rozpálíte za pomoci podpalovačů na přírodní bázi:            

  • podpalovač z dřevité vlny         
  • rozpalovací komín        
  • podpalovací kostky z dřevěných vláken 
  • elektrický rozpalovač Looftlighter

Pokud byste chtěli vědět o rozpálení grilu Big Green Egg více informací, můžete se podívat na přecházející dotaz od jiného zákazníka: jaký způsob je nejlepší na zapálení Big Green Egg.

špízy na grilu big green egg

I když je gril na dřevěné uhlí, vydrží fungovat 12 až 24 hodin bez přikládání podle velikosti grilu a podle kvality uhlí. Kvalitní dřevěné uhlí je základem pro grilování v Big Green Egg. Čím kvalitnější dřevěné uhlí do grilu pořídíte, tím dosáhnete delší a vyšší výhřevnosti, což znamená dosažení vyšších teplot a vyhnutí se častému přikládání. Kvalita uhlí se také projeví v množství produkovaného kouře a době rozpalování grilu.

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

20220324-152537
20220324-163711
20220505-154043

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit