Jak udit v plynovém grilu za pomoci dymboxu?

Dobrý den, narazil jsem na internetu na obrázek, kde je dymbox připojený k plynovému grilu. Máte s tím zkušenosti? Dokázali byste mi prosím vysvětlit, jak se v grilu udí?
Daniel M.

Naše odpověď:

uzení v plynové grilu za pomoci dymboxu

Dobrý den, Dane, děkujeme za dotaz. V dnešní době už skutečně můžete udit i ve svém plynovém grilu. K tomu budete navíc potřebovat dýmbox, který pomocí nerezové trubky a adaptéru připojíte ke grilovací komoře. Dýmbox pak stačí umístit na boční stolek. Dostatek kouře uvnitř plynového grilu tedy zajistí dymbox díky doutnající dřevěné štěpce a vzduchovači. Ale jak je to s teplotou, pokud chcete udit za pomoci teplého či horkého kouře? O tu správnou teplotu pro uzení se pak postarají nerezové hořáky grilu. Kontrolu zajistíte teploměrem, který standardně bývá umístěn ve víku grilu nebo teploměrem na maso.

jak udit v plynovém grilu za pomoci dymboxu

Jak sestavit dymbox pro uzení v plynovém grilu?

K dymboxu je nejprve potřeba přidělat nohy, na kterých bude nerezový zásobník dýmboxu stát. Součástky na sestavení nožiček jsou součástí balení. K zadní části SmoKingu pak připojte kompresor pomocí silikonové hadičky. Pomocí kompresoru ovládáte množství vygenerovaného kouře tím, že ubíráte nebo přidáváte vzduch, který do dymboxu proudí. Čím víc vzduchu bude přístroj pumpovat, tím bude štěpka více hořet a z dymboxu půjde více kouře. Nakonec generátor propojte s grilem pomocí nerezové trubky a adaptéru. Abyste mohli adaptér na gril nasadit, musí mít otvor na boku grilu průměr minimálně 10 mm. Standardně se k tomuto využívá otvor, který je primárně určený pro umístění otočného rožně.  

jak udit v plynovém grilu za pomoc dymboxu

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství pro udírny nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jak-udit-v-plynovem-grilu-za-pomoci-dymboxu
2-jak-udit-v-plynovem-grilu-za-pomoci-dymboxu
3-jak-udit-v-plynovem-grilu-za-pomoci-dymboxu

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit