Jak vyčistit gril Big Green Egg?

Dobrý den, jak mám vyčistit Big Green Egg? Musí se čistit hned po grilování, nebo je to jedno? Děkuji.
14.08.2019 Vlastimil S.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Při čištění grilu vždy začínáme grilovacím roštem. Rošt čistíme ihned po grilování, když je ještě horký, grilovacím kartáčem. Nejlépe tak odstraníme zbytky jídla a nečistot. Kartáč lehce přitlačíme na rošt a pohybem ruky tam a zpět důkladně očistíme všechny zbylé nečistoty.

Jak vyčistit gril Big Green Egg

Abyste mohli vyčistit keramické vnitřnosti grilu, musíme počkat, až úplně vychladne, jinak se spálíte a pravděpodobně keramické součásti v šoku upustíte a rozbijete. Až bude gril dokonale studený, pěkně ho kousek po kousku rozebereme. Těch kousků moc není, jsou přesně tři. Nejprve z grilu vyjmeme vrchní keramický prstenec, který ometeme nějakým smetáčkem a položíme stranou. Dále musíme z grilu vyndat veškeré případné zbytky dřevěného uhlí, které můžete použít při dalším grilování. Následuje malá litinová mřížka. Tu můžete také očistit smetákem, stejně jako poslední a zároveň nejtěžší část. Tou je topeniště, ve kterém uhlí při provozu hoří. Potom už se snadno dostanete k zásobníku s popelem, který z něj můžete vymést malými bočními dvířky za pomoci jakéhokoli nástroje - pohrabáčem nebo klidně i vidličkou. Pokud chcete mít gril jako nový, použijte vysavač a vysajte jím poslední zbytky popela. Při běžném používání je to ale spíš ztráta času. Důležité je gril pak zase zpátky správně poskládat. Nejdříve největší ohniště, litinová mřížka, následně prstenec a úplně nahoru rošt. Snadné jako facka.

Jak vyčistit gril Big Green Egg

V případě, že byste si chtěl speciální čistící nebo i jiné příslušenství ke grilu Big Green Egg prohlédnout nebo kdybyste se chtěl zeptat na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit