Jak vyčistit infrazářič u plynového grilu?

Dobrý den, součástí grilu máme i infrazářič. Čím jej mohu vyčistit? Díky za odpověď.
10.09.2020 Vítek M.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V naší prodejně v Tachlovicích provádíme běžně opravy grilů Weber, a několik infrazářičů jsme tu již zákazníkům měnili. Vzhledem k vysokým teplotám, kterých infračervený zářič dosahuje je čištění poměrně automatické. Veškeré nečistoty, zbytky jídla, tuky, které dopadají na infrazářič jsou ihned spáleny. Pokud přeci jen nějaké nečistoty zůstanou, nechte po konci grilování hořák zapnutý na plný výkon přibližně 5-10 minut.  

V žádném případě keramickou část hořáku nečistotě žádnými přípravky ani kartáčem. Kontakt s vodou může způsobit praskliny a nenávratné poškození hořáku. Na fotce níže je foto infrazářiče z grilu Weber Summit, který nám zákazník donesl na servis, bohužel jej při snaze o co nejdůkladnější vyčištění projel vapkou. Takto infrazářič čistit nikdy nikomu nedoporučujeme! Toto poškození nejde nijak opravit, a je potřeba vyměnit celý infrazářič.  

Infrazářič grilu Weber Summit S-670

Jednou z dalších možností špatné funkce hořáku je nedostatečné proudění vzduchu. Aby hořák mohl fungovat tak jak má, je potřeba aby horký vzduch mohl uniknout z grilu ven. Proto nepoužívejte masivní kovové např. litinové nádobí na více než třech čtvrtinách grilovací plochy. Toto přehřívání hořáku by vedlo ke zkrácení jeho životnosti.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit