Jak vyčistit pizza kámen?

Dobrý den, minulý měsíc jsem si u vás pořídil pizza pec. Během pečení se mi ale zašpinil pizza kámen. Poradili byste mi prosím, jak ho můžu vyčistit?
Roman Č.

Naše odpověď:

Dobrý den, Romane, děkujeme Vám za zakoupení pece na pizzu v našem obchodě a věříme, že Vám bude dlouho a výrobně sloužit. K čištění pizza kamene jako takové budete potřebovat ocelový kartáč s jemnějšími štětinami nebo špachtli na seškrábnutí zbytků jídla a vlhký hadřík. 

  1. v první řadě počkejte, až pizza kámen po pečení pozvolna vychladne. Při prudké změně teploty by mohl prasknout. To samé platí i naopak, tedy při zahřívání kamene - nikdy nedávejte studený pizza kámen do rozpálené pece.
  2. připečené kusy z vychladlého kamene odstraňte kartáčem s jemnými štětinami nebo špachtlí.       
  3. nakonec kámen otřete vlhkým hadříkem. Nikdy nepoužívejte saponát, který by mohl negativně ovlivnit chuť jídla. 

jak vyčistit pizza kámen

Keramický kámen na pizzu nikdy nenamáčejte do vody. Kámen by vodu nasál do pórů, což by především v zimních měsících mohlo způsobit popraskání keramiky.

Zůstanou-li na keramické desce skvrny, nevěste hlavu, je to zcela běžné. Pizza kámen je skvělý, co se týče akumulace tepla a izolace, nicméně jako nový po tom, co ho použijete, už nikdy vypadat nebude.

jak vyčistit pizza kámen         

Keramický kámen z pece na pizzu na dřevo

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství na pizzu nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit