Jak vyrobit topeniště k udírně?

Dobrý den, chtěl bych si zkusit vyrobit vlastní topeniště. Dokázali byste mi s tím prosím poradit? Máte v nabídce udírnu, ke které by se topeniště pak dalo připojit.
Karel T.

Naše odpověď:

Dobrý den, Karle. Děkujeme, že jste se s dotazem ohledně udírny obrátil přímo na nás. Pokusíme se Vám dát pár užitečných rad pro začátek. Jak první je dobré rozmyslet, jaké rozměry by topeniště mělo být a z čeho by mělo být vyrobené. 

Rozměry topeniště k udírně

Topeniště, které běžně dodáváme k udírnám je postaveno na robustních nožičkách vysokých 26 cm. Nožičky slouží hlavně k tomu, aby na povrch, na kterém bude topeniště stát nepůsobil moc velký žár. Zároveň se Vám do topeniště bude mnohem lépe přikládat. Samotná skřínka je na tom s velikostí takto 34 x 41 x 32 cm. Rozměry jsou tedy dostačující i pro přikládání kusového dřeva. 

Materiál topeniště k udírně

Nejvhodnějším materiálem pro topeniště je masivní ocel následně ošetřená žáruvzdornou barvou. Ta je sice těžší, ale z vlastní zkušenosti můžeme říct, že Vám vydrží dlouhá léta. Rošt, na který budete pokládat dřevo, můžete vyrobit též z oceli. Rošt uvnitř topeniště nezapomeňte dát do vyvýšené polohy, aby pod ním vznikl prostor pro odpadávající popel a mohl uvnitř topeniště dobře proudit vzduch. 

topeniště k udírně

Důležité prvky a výběr vhodné udírny

  • Klapka na dvířkách – pro utěsnění a upevnění dvířek k topeništi        
  • Otvor s krytkou ve spodní části pro regulaci tepla v udírně – čím více vzduchu do topeniště pustíte, tím bude dřevo více hořet a v udírně bude vyšší teplota. Krytku by mělo být možné nastavit různými způsoby      
  • Vývod pro rouru spojující topeniště s udírnou – přizpůsobte průměru roury, kterou budete topeniště s udírnou spojovat

části topeniště k udírně

Co se týče vhodné udírny, doporučujeme vybrat jednu z dřevěných udíren, které máme v nabídce. Udírny vyrábíme v naší truhlárně a můžete si volit mezi udírnou z palubek o šířce 29 mm nebo s maximální izolací o síle palubky 40 mm. Udírny prodáváme i samostatně, tudíž bez topeniště. 

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.    

1-nakres-topeniste
2-horici-topeniste
3-dulezite-prvky-topeniste
4-drevena-udirna-bez-topeniste

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit