Jaká je hmotnost dvoulitrového sáčku udící štěpky?

Dobrý den, na vašich stránkách prodáváte udící štěpku na litry. Kolik zhruba váží ten dvoulitrový sáček? Děkuji za odpověď.
22.04.2020 Aleš H.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Udící štěpku Borniak skutečně prodáváme na litry. Můžete ji zakoupit buď v sáčcích po dvou litrech nebo v kartonové krabici po deseti litrech, která obsahuje 5 kusů dvoulitrových sáčků. Ohledně hmotnosti je to složitější. Hmotnosti udící štěpky Borniak se mění v závislosti na typu dřeva, ze kterého je štěpka vyrobena. Největší rozdíl je mezi štěpkou z olšového dřeva a ze dřeva z jabloně. Dvoulitrový sáček štěpky z olše váží 440 g, kdežto ten samý sáček ze dřeva z jabloně váží celých 570 g. Samozřejmě malou odchylku ve váze můžu způsobit i plnění sáčků. 

Přibližné hmotnosti udící štěpky z různých typů dřeva:

Typ dřeviny Přibližná hmotnost 2L balení

  • Bříza - 464 g
  • Třešeň - 441 g
  • Buk - 502 g
  • Švestka - 531 g
  • Jabloň - 572 g
  • Dub - 468 g
  • Olše - 441 g

Udící štěpka se zpravidla sype do generátoru studeného kouře, který je součástí každé elektrické udírny Borniak nebo jej lze zakoupit i samostatně. Jeden dvoulitrový sáček udící štěpky Vám vystačí na cca 6 - 7 hodin uzení. 

V případě, že si budete chtít udící štěpku Borniak objednat, nebo kdybyste se chtěl zeptat na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář a nebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

hmostnost-stepky-0002
hmostnost-stepky-0005

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit