Jaká je izolace udírny Bradley Camo Smoker?

Dobrý den, zkoušel jsem udit v udírně Bradley Camo Smoker, ale bohužel okolí teplota byla dost pod bodem mrazu a nepodařilo se mi udírnu vytopit na více než 98 °C. Zajímalo by mě, jakou má udírna izolaci a jak je možné dosáhnout teplot vyšších. Děkuji.
02.12.2020 Bedřich S.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Elektrické udírny Bradley jsou poměrně dobře izolovány. Jedná se o „kovové“ pouzdro vyplněné izolační pěnou. Na obrázku níže můžete vidět dveře udírny v řezu. Izolace udírny umožnuje pohodlný provoz udírny i v teplotách okolo nuly. Problém může nastat při teplotách výše pod bodem mrazu, kdy teplota uvnitř udírny jen těžko vystoupá ke 120°C. Nicméně naprosto pohodlně dosáhnete teploty okolo 90°C. A tato teplota je pro klasické uzení dostačující.

izolace udírny Bradley

Vás ale zajímá nějaké technické opatření, jak je možné dosáhnout vyšších teplot uvnitř udírny. Jako první zkuste přivřít regulátor odvodu kouře na vrchní části udírny, kterým samozřejmě nějaké teplo utíká. Budete překvapen, jak se Vám najednou teplota uvnitř udírny zvýší. V případě, že ani toto nepomůže, zkusil bych vyčistit hlavní topnou spirálu udírny, může být znečištěna a tím nemusí hřát, jak by měla. I při mínusových teplotách byste se měl díky perfektní izolaci udírny pohodlně dostávat přes hranici 100°C.

izolace udírny Bradley

V případě, že budete mít další otázky ohledně izolace udíren nebo jiné dotazy k udírnám, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit