Jaké jsou rozdíly mezi grily Master Touch SE E-5775 a Bar-B-Kettle GBS?

Dobrý den, uvažuji o koupi zahradního grilu a rozhoduji se mezi grilem Weber Master Touch SE E-5775 a Weber Bar-B-Kettle GBS. Můžete mi říct, v čem se grily liší? Děkuji za odpověď.
18.06.2019 Martina V.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Poptávané grily mají leccos společné, ale také je mezi nimi několik zásadních rozdílů. V obou případech se jedná o gril na dřevěné uhlí s kotlem o průměru 57 centimetrů. Oba grily mají v poklopu zabudovaný teploměr s budíkem pro snadné sledování průběžné provozní teploty a oba jsou vybaveny grilovacím roštem GBS s vyjímatelným středem, který umožňuje na grilu používat příslušenství Weber GBS (stojan na kuře, litinová pánev apod.).

Jeden z hlavních rozdílů spočívá v provedení poklopu. Weber Master Touch SE E-5775 je vybaven vysokým poklopem, který je s grilem spojen masivním pantem. Díky tomu vám odpadají starosti kam s víkem a můžete se plně soustředit na grilování. Model Bar-B-Kettle GBS pant nebo držák poklopu nemá a víko se pouze zavěšuje za háček navařený na vnitřní stranu poklopu. Poklopy obou grilů se liší také umístěním madla. Zatímco model Master Touch má madlo připevněné naproti pantu, kotlový gril Bar-B-Kettle má madlo umístěné v prostředku poklopu.

Další výrazný rozdíl je v provedení popelníku. Gril Master Touch SE E-5775 GBS má pod grilem umístěný hluboký zásobník s rukojetí. Snadno jej z grilu vyjmete, snadno vrátíte zpět. Druhý poptávaný gril má pod grilovacím kotlem plechovou misku. Tím ale výčet rozdílů mezi poptávanými grily nekončí. Oba grily jsou vybaveny pomůckami pro nepřímé grilování, přičemž Bar-B-Kettle má ve výbavě jednodušší palivové přepážky, model Master Touch SE E-5775 je vybaven sofistikovanějšími palivovými koši. Master Touch SE E-5775 má navíc oproti Bar-B-Kettlu držák na termosondu iGrill 2 a také difuzér.

Pokud se pro některý z poptávaných grilů rozhodnete, nebo kdybyste se se chtěla zeptat ještě na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Pro tyto účely můžete využít naší zákaznickou linku, nebo nám své dotazy můžete posílat prostřednictvím kontaktního online formuláře na našich webových stránkách anebo nás můžete navštívit v naší prodejně Weber World Vladeko, kde vše proberete s jedním z našich technických poradců.

Aktuality

Archiv aktualit