Jaké příslušenství je nezbytné pro úspěšné grilování?

Dobrý den, dostal jsem pod stromeček plynový gril Weber. Můžete mi poradit, jaké další příslušenství budu potřebovat, co vše je ke grilu vhodné si pořídit? Děkuji za pomoc
06.01.2021 Petr S.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Využijte toho, že se obchodníci v současné době obávají o svoje podnikání a zlevňují spoustu výrobků. Není tomu jinak ani u příslušenství ke grilům, které je nezbytné nebo velice nápomocné k tomu, abychom si grilování užívali a naše grilované jídlo bylo perfektní.

My vám poradíme základní výbavu, kterou by měl mít u grilu k ruce každý, kdo to myslí s grilováním vážně a nechce být nijak omezen v pohybu. Ať už jste u grilu jako doma nebo s grilováním začínáte, neměli by vám chybět tyto věci:

1. Nože  

nože weber

Investice do kvalitních nožů by mělo být to první, co do grilování vrazíte, kromě investice do Vašeho plynového grilu samozřejmě. Kvalitní nože se vám neztratí a využít je můžete i při běžném vaření v kuchyni. Trh je kvalitních nožů plný a naše rada zní: Hledejte a zkoušejte! Ten pravý přímo pro Vás je tam někde jistě schovaný a čeká až si jej vyberete.

2. Nůžky na drůbež

Nůžky na kosti nebudete používat tak často jako nůž, ale v našich krajinách je velmi oblíbené kuře, na které se nůžky skvěle hodí a budete za ně při jeho porcování vděční a nebudete litovat vynaložených peněz. Kuchyňské nůžky udržujte v čistotě a hlavně v pohotovosti. Dbejte na to, aby byly vždy dobře nabroušené a nemuseli jste se u stříhání vztekat nebo hledat na poslední chvíli brousek.

3. Drápy na maso

V posledních letech se stává velmi oblíbenou formou grilovaného masa, trhané maso, které si můžeme pracně natrhat pomocí vidličky, ale taky si můžeme pořídit speciální "trhací drápy", kterými maso natrháme za pár minut. Trhané maso je oblíbené do sendvičů nebo se zeleninou do placky. Mají ho hodně rády i malé děti, protože maso je dobře propečené a zároveň šťavnaté.  

4. Struhadlo  

Říkáte si možná, že zacházíme do velkých detailů a že bez struhadla se při grilování určitě obejdete. Když pomineme to, že v kuchyni určitě nějaké struhadlo má doma skoro každý, tak se zamyslete a dáte nám za pravdu, že do tohoto výčtu patří. Při grilování často strouháme na maso přímo na grilu sýr, parmezán nebo třeba rychle potřebujeme nastrouhat trochu česneku. Pořiďte si rovnou struhadla v několika velikostech, protože malé struhadlo většinou úplně stačí, ale zároveň toho někdy potřebujeme nastrouhat hodně.

5. Grilovací špachtle

Taková špachtle je velice důležitým pomocníkem, pokud potřebujeme pracovat s větším množstvím například mletého masa nebo rychle potřebujeme vyčistit nějakou nádobu nebo plochu.

6. Grilovací rukavice

Grilovací rukavice podobně jako kleště se hodí, protože pracujeme s ohněm a nechceme mít popálené ruce. Kvalitní grilovací rukavice nám dovolí i manipulaci s uhlíky dřevěného uhlí.

7. Mlýnek na sůl a pepř

mlýnky Weber

To už je pro mnohé z nás nezbytnost při každém vaření. Při grilování je mlýnek na sůl a pepř velice praktický, když rychle potřebujete přisolit či připepřit maso nebo salát. Takový mlýnek nezabere moc místa a ve větší společnosti je hygieničtější používat mlýnek, než aby každý sahal do pepřenky. Díky mlýnku se taky lépe odhaduje množství pepře.

8. Grilovací kleště

Kleště jsou vyloženě praktický pomocník, který nám pomáhá při manipulaci s horkým grilovaným jídlem. Díky nim se nepopálíme a jednoduše můžeme přesouvat jídlo, kam chceme a hlavně potřebujeme.  

9. Teploměr na maso

Grilování to je práce s ohněm a teplota je tady alfa i omega. Při grilování masa potřebujeme dosahovat konkrétní teploty, abychom dosáhli konkrétního výsledku. Teploměr na maso je důležitý především při přípravě steaků, kdy podle dosažené teploty máme buď rare, done nebo well done steak.

10. Jehlice na špízy

grilovací jehlice weber

Jehlice na špízy budete při grilování potřebovat určitě v případě, že budete grilovat pro větší skupinu lidí a větší množství jídla, protože na jehlice se na grilu dá připravit jakékoliv maso a spousta druhů zeleniny a na sladko i ovoce.

11. Koš/mřížka na grilování

Tyto nástroje jsou velice praktická pomůcka. Do grilovacího koše jednoduše umístíte menší kusy jídla, které by vám při položení přímo na rošt grilu, propadly a takhle je pohodlně ugrilujete bez ztrát. Do mřížky můžete pohodlně umístit ryby nebo žebírka.

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit