Jakou povrchovou úpravu na dřevěnou udírnu?

Dobrý den, koupil jsem si u Vás dřevěnou udírnu Master smoker L, chci se zeptat, zda je potřeba dřevo něčím natírat? Nebo jej mohu nechat tak jak je? Děkuji.
Jiří F.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Co se týče impregnace dřevěných udíren, není odpověď nijak složitá. Udírny Master Smoker L jsou vyrobeny z kvalitního smrkového dřeva. Šířka palubek u těchto dřevěných udíren je 28 mm nebo 40 mm. Tyto tloušťky jsou naprosto dostačující pro tepelnou izolaci. Co se týče impregnace nebo nátěru - není nic speciálního vyžadováno. Stříška má drobné přesahy, což k ochraně udírny před deštěm a sněhem také přispěje. 

Dřevěná udírna Master Smoker

Vnitřek udírny se neimpregnuje, aby uzené maso nebylo ničím "ovoněno či znečištěno". O impregnaci se přirozeným procesem uzení stará kouř částečně i mastnota z uzeného masa. To stejné platí i z venkovní strany, prostupují kouř dřevo dostatečně ochrání tak, aby udírna mohla být celoročně venku. Osobně si troufám říci: buďte trochu prasátko a klidně si mastné ruce otřete o dřevo. Udírna chytne patinu, a přispějete k jejímu zakonzervování.  Tak to dělali naši dědové a nevidím důvod proč s tím přestat.

Dřevná udírna Master Smoker

Pokud přeci jen trváte na nějaké další konzervaci, můžeme Vám doporučit opalování. Opalování dřeva je velmi stará metoda, která má velmi bohatou historii v Japonsku. Opálené dřevo přispěje ke snížení rizika možného vzniku požáru - jednou ohořelá vrstva dřeva je hůře zápalná. Při samotném opalování se musí dávat pozor, aby plamen nepronikl moc hluboko do struktury dřeva. Následuje kartáčování povrchu dřeva, čímž se odstraní povrchová zuhelnatělá vrstva a krásně vynikne přírodní struktura dřeva.

Dřevěná udírna Master Smoker

V případě, že budete mít další otázky ohledně dřevěných udíren Master Smoker nebo jiné dotazy k udírnám, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit