Jakou vybrat přenosnou pec na pizzu?

Dobrý den, sháníme s manželkou přenosný gril na cesty, ve kterém by se dala péct pizza nebo lehce přenosnou pec na pizzu, ve které by šlo občas i ugrilovat nějaké maso či ryby. Existuje něco takového?
Vítek N.

Naše odpověď:

Zdravíme Vítku, k pečení pizzy můžete využít i větší cestovní grily. Ty většinou fungují na plynové kartuše či PB láhve a výrobci k nim pro tento účel nabízí i keramické pečící kameny. Pokud ale hledáte zařízení přímo na pečení pravé italské pizzy na Vašich výletech či při kempování, bude nejlepší pořídit přenosnou pec na pizzu.

Přenosné pece na pizzu jsou lehké a nezaberou tolik místa, což by pro Vás mělo být naprosto ideální. Vzhledem k menším rozměrům se navíc pizza pece rozpalují kratší dobu a díky tomu budete mít pizzu dříve hotovou.  

přenosná pec na pizzu

Pro lepší převážení lze u pizza pece na dřevo dokonce odmontovat komínek a složit nožičky.  Takto složenou ji snadno převezete i přeneste, kam zrovna potřebujete. 

Jde grilovat maso v peci na pizzu?

Námi nabízené plynové pece na pizzu jsou naprosto univerzální a můžete v nich kromě pečení pizzy a koláčů i jednoduše grilovat maso či zeleninu, když na to přijde. Stačí když v peci vyměníte keramický pečící kámen za litinovou grilovací desku.

Postup při grilování masa v přenosné peci na pizzu:

  1. Rozpalte pec na pizzu na požadovanou teplotu, kterou můžete u plynových pecí regulovat pomocí otočného knoflíku   
  2. Vložte do ní litinové nádobí, které se v peci postupně nahřeje na teplotu vhodnou ke grilování (kolem 200 °C)    
  3. Litinové nádobí z pece vyndejte za pomoci grilovacích rukavic na žáruvzdorný povrch     
  4. Grilované jídlo položte na rozpálenou desku a vložte zpět do pece
  5. Poté desku či pánev opět vytáhněte a grilované maso otočte nebo masovou směs důkladně promíchejte     
  6. Jedná-li se o větší kus masa, snižte teplotu pece, aby se mohlo dodělat  - kontrolu nad teplotou uvnitř pece zajistí teploměr umístěný na horní části pece

V případě, že budete mít další otázky nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.      

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit