Je kompozitní plynová bomba vybavena OPD ventilem?

Dobrý den, sháním vhodnou PB lahev na použití v karavanu. Dočetl jsem se, že nejvhodnější pro tento účel jsou kompozitní lahve. Má lahev, kterou prodáváte, bezpečnostní ventil?
04.01.2022 Aleš B.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, kompozitní lahve Tomegas, které máme v naší nabídce, se vyznačují vysokou mírou zabezpečení, a to především díky bezpečnostnímu ventilu, který zamezuje plynu, aby unikal z lahve v nekontrolovaně velkém množství. Součástí bezpečnostního ventilu je i tzv. přetlakový pojistný ventil - OPD ventil, který v případě nárůstu teploty (např. v důsledku požáru) a nárůstu tlaku, odpustí část plynu, a tím sníží riziko výbuchu plynové lahve.

kompozitní plynová láhev

Kompozitní lahve jsou také daleko lehčí než běžně dostupné PB lahve, což při manipulaci s nimi oceníte nejen na cestách. Lahev je pak možné doplnit u čerpacích stanic Tomegas.

kompozitní plynová láhev

Kompozitní lahve od Tomegas mají ještě jednu výhodu. Vzhledem k tomu, že obsahují čistý propan, můžete s nimi grilovat při nízkých venkovních teplotách, což u PB lahví není možné. Konkrétně výrobce uvádí, že tuto plynovou lahev můžete použít v plynovém grilu, i když je venku -42°C. Před tím, než láhev zakoupíte však doporučujeme ověřit, zda je její rozměr kompatibilní s vaším spotřebičem.

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů nebo jejich příslušenství, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naši zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit