Je možné používat dřevěnou štěpku Borniak také v neelektrických udírnách?

Dobrý den, je možné používat dřevěnou štěpku Borniak i v neelektrických udírnách? Děkuji za vaši odpověď.
03.12.2018 Milan F.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Udící štěpka Borniak je vhodná jak pro domácí elektrické udírny, tak i pro ty neelektrické, například dřevěné domácí udírny. Je však nutné kromě udící štěpky použít ještě další topivo, neboť drobná štěpka v neelektrické udírně prohoří podstatně rychleji než v elektrické. V případě, že byste v dřevěné udírně použili pouze dřevěnou štěpku, potřebný udící efekt by se sice dostavil, ale spotřeboval byste nepoměrně větší množství štěpky než při uzení v elektrické udírně. Ovšem pokud štěpku namočíte a přidáte jí například k bukovým polínkům, můžete jí při uzení v dřevěné udírně klidně používat.

Dřevěnou štěpku máme v naší nabídce ve dvoulitrovém a desetilitrovém balení a na výběr je celkem sedm různých příchutí (buk, olše, bříze, dub, jablko, švestka, třešeň). Jeden dvoulitrový balíček udící štěpky přitom vystačí zhruba na 8 hodin uzení v elektrické udírně.

Pokud bude váš zájem o dřevěnou udící štěpku Borniak i nadále trvat, nebo kdybyste se chtěl zeptat na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Oslovit nás můžete například prostřednictvím naší zákaznické linky, nebo můžete využít kontaktní online formulář na našich webových stránkách anebo nás můžete vyhledat přímo v naší kamenné prodejně Vladeko v Tachlovicích (mezi Zličínem a Rudnou u Prahy), kde s vámi vše, co vás bude zajímat, probere jeden z našich technických poradců.

dsc-0071
dsc-0072
100-1955
100-1958
100-1951

Aktuality

Archiv aktualit