Je třeba udící box k uzení v kotlovém grilu?

Dobrý den, ke grilu jsme dostali jako dárek udící lupínky. Je třeba zakoupit udící box nebo jde udit bez něj?
14.07.2019 Radek F.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Na začátku je potřeba říct, že na grilu se udit pouze s použitím udících lupínků nedá. Na grilu můžete maso maximálně doudit, trochu očoudit a dodat mu vůni podle zvoleného typu dřeva v udících lupínkách. Rozhodně na něm bez použití určitých postupů nic pořádně nevyudíte. Na výběr je ze spousty různých dřevin, které se hodí na různé typy masa. Namátkou třeba pekanový ořech nebo jabloň, které jsou vhodné na douzení vepřového, hovězího i drůbežího masa, v nabídce máme i lupínky přímo na douzení ryb a mořských plodů.

Je třeba udící box k uzení v kotlovém grilu

Teď už k Vašemu dotazu. Udící box potřebujete pouze při douzování masa na plynovém grilu, kde udící box položíte přímo na hořák, nebo při douzování na grilu elektrickém, kde se udící box pokládá rovnou na rošt. Na elektrickou spirálu ho nepokládejte, zaprvé se Vám tam nevejde a za druhé byste mohli poškodit samotnou spirálu. Při douzování v klasickém kotlovém grilu na dřevěné uhlí se lupínky pokládají přímo na rozžhavené uhlíky. Ve všech popsaných případech je nutné dodržovat jedno základní a velice důležité pravidlo. Udící lupínky musíte před použitím nechat pořádně nasáknout vodu aby Vám pak v grilu nezačali okamžitě hořet. Oni začnou po nějakém čase pravděpodobně hořet stejně, ale aspoň bude maso mít nějaký ten čas na mírné douzení.

Je třeba udící box k uzení v kotlovém grilu

V případě, že si budete chtít jakýkoliv druh udících lupínků objednat, nebo kdybyste se chtěli zeptat na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit