K čemu slouží mistička v horní části elektrické udírny?

Dobrý den, zajímalo by mě, k jakému účelu slouží závěsná miska, která je umístěna v elektrických udírnách v úplně nahoře pod komínem? Díky
25.12.2020 Vilém R.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Tato mistička umístěná v horní části elektrické udírny plní primárně dvě základní funkce:

1. aby zachytávala nečistoty, které se můžou dostat do komínu udírny a následně i udící komory. Po několika letech používání udírny jsem si začal všímat lehce tmavého „deště“ různých nečistot, který se přes komín dostává do udírny. Díky této misce se tyto nečistoty nedostanou až na uzené jídlo.

miska u elektrické udírny bradley

2. a neméně důležitý důvod je, že pokud udíte v chladných teplotách, teplý vzduch vycházející z udírny kondenzuje a kapky vody z komínku odkapávají zpět do misky. Ta se opět vypaří a tento proces pokračuje pořád dokola. Tím je zároveň zajištěna optimální vlhkost v komoře udírny. 

miska u elektrické udírny Borniak

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren či uzení, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. 

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit