Kdy je potřeba vyměnit těsnění u grilu Big Green Egg?

Dobrý den, mám od vás gril BGE Minimax čtvrtou sezonu. Používáme ho téměř každý víkend v sezoně. Jak poznám, kdy je potřeba vyměnit těsnění, případně kdy je to záhodno. Děkuji
Pavla S.

Naše odpověď:

Dobrý den Pavlo, těsnění pro gril Big Green Egg Minimax je potřeba vyměnit v případě viditelného opotřebení, popraskání nebo se těsnění začíná rozpadat. K tomu často dochází i pokud je gril vystaven extrémním povětrnostním podmínkám jako je intenzivní sluneční záření, déšť nebo mráz. V tomto případě může dojít k rychlejšímu opotřebení těsnění. V okamžiku kdy se z grilu začíná ztrácet teplo nebo kouř uniká z okrajů víka, může to znamenat, že těsnění grilu Big Green Egg Miminax již neplní svou funkci. My těsnění u grilu měníme přibližně každé dva roky.

těsnění u grilu big green egg

Nejpádnějším důvodem výměny těsnění by mělo být, když je téměř vypálené, odhadem tloušťka cca 1 mm. Nemělo by být vypálené úplně, aby se nedotýkala keramika s keramikou - myšleno víko na základnu.

těsnění grilu big green egg

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Big Green Egg nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit