Lze litinovou pánev Lodge používat v grilu při teplotách nad 250 °C?

Dobrý den, je kruhová litinová pánev Lodge 43 cm nyní dostupná? Můžu jí objednat? A můžu ji používat v grilu, kde jsou teploty nad 250 stupňů?
27.09.2021 Dana V.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Litinová pánev 43 cm od amerického výrobce Lodge v současnosti bohužel dostupná není. Výrobek máme u dodavatele už dlouho dobu objednaný, ten však mám výpadky v dodávkách, protože po litinovém zboží je velká poptávka. Pokud by Vám nevadil o něco menší rozměr, zkuste se podívat třeba na litinovou pánev Petromax 35 cm od německého výrobce litiny, která je vyrobena též z čisté litiny a je kvalitou totožná s výrobky Lodge.

litinová pánev Petromax

Litinová pánev se dvěma madly Petromax 35 cm

Co se týče Vaší druhé otázky: kouzlo litinového nádobí spočívá právě v tom, že ho můžete použít na jakémkoliv tepelném zdroji. Jediné místo, kam by litinový hrnec nebo pánev neměli přijít je mikrovlnná trouba. Při vaření se často používá litinové nádobí tak, že v něm připravíte základ, následně k němu přidáte přílohu a třeba sýr. Nakonec vše dáte zapéct do trouby, aniž byste museli jídlo z pánvičky přendávat na pekáč. 

litinová pánev lodge

Maximální teplota ve vašem grilu, kterou při použití litiny můžete nastavit, není stanovena. Nemusíte mít tedy strach, že by se nádobí tímto poničilo.

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů nebo udíren, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit