Lze oboustrannou litinovou grilovací desku Outdoorchef 420 použít i na grilu na dřevěné uhlí?

Dobrý den, oboustranná litinová grilovací deska Outdoorchef 420 lze použít i na grilu na dřevěné uhlí? Jaký je průměr desky? Nejsem si jist, zda se mi do mého grilu vejde.
19.08.2021 Rudolf V.

Naše odpověď:

litinová deska outdoorchef

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, desku lze použít na gril u kterého se jako palivo používá dřevěné uhlí. Jedná se o výrobek z litiny, tudíž lze tuto použít téměř kdekoliv vyjma mikrovlnné trouby. Sám výrobce Outdoorchef informuje na obalech svých výrobků, na které typy grilů je produkt určen.    

litinová grilovací deska outdoorchef   

Jak jsem již zmínil v prvním odstavci, výrobek z litiny se dá použít téměř na jakémkoliv tepelném zdroji. Na obalu můžete vidět modrou barvu, která symbolizuje plynové grily. Ty jsou u nás k dostání od značek Napoleon, Rösle, Nexgrill a samozřejmě Outdoorchef. Červená ikonka je značí možnost použití na Vámi dotazovaných grilech na dřevěné uhlí. Zde máme v nabídce jako v předchozím případě kousky od značek Napoleon, Outdoorchef a navíc jsou zde také zastoupeny grily na dřevěné uhlí Lotus Gril. Možnost použití na elektrických grilech značí žlutá barva. 

Neopomínal bych ale ani kategorie, která na grafice není značena, a to jsou keramické grily, grilovací ohniště a peletové grily. U keramických grilů bych doporučil kamado gril PitBoss, protože se jedná o velmi pěkně vybavený kousek, a navíc ho u nás máme ve více barevných provedení. Samozřejmě nám na skladě nechybí ani nestárnoucí klasika v podobě zeleného vajíčka od značky Big Green Egg. 

kamado gril pitboss

Grilovací ohniště Remundi, které u nás také najdete má velkou grilovací plochu, takže oboustranná litinová grilovací deska Outdoorchef 420 se Vám tam vejde jak nic. Navíc díky vroubkované druhé straně nepřijdete o klasický vzor na vašem dokonalém steaku.

grilovací deska outdoorchef

Co se týče průměru grilovací desky, tak ten je včetně madel 36,5 cm (viz. obrázek níže)

litinová deska outdoorchef

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství ke grilům nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. Petr, Tým Grilykrby.cz  

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit