Lze v dřevěné udírně Master Smoker udit sýr?

Dobrý den, mám doma dřevěnou udírnu Master Smoker a mám v úmyslu v ní udit i sýr. Můžete mi poradit, jak na to? Děkuji.
Alena B.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Na rozdíl od masa či uzenin, které se při uzení zavěšují na háčky, u sýra je potřeba vodorovná plocha, na kterou budete sýr do udírny pokládat.

dřevěná udírna Master Smoker

 Dřevěná udírna Master Smoker LD s topeništěm   

Tím samozřejmě myslíme rošt. K dřevěným udírnám máme v nabídce zesílený rošt pro dřevné udírny Master Smoker, který do Vaší udírny skvěle zapadne. Do udírny se vejdou dva zesílené rošty na uzení, což vám vytvoří plochu pro uzení 96x81 cm (jeden rošt má rozměr 48x40,5 cm).

Pokud byste zjistila, že Vám plocha pro uzení nestačí, můžete si pořídit většího sourozence tohoto dřevěného šikuly. Najdete ho také v kategorii dřevěné udírny. Jedná se o dřevěnou udírnu Master Smoker XLD s robustním železným topeništěm, která vašemu uzení dopřeje dostatečný prostor.

dřevěná udírna master smoker

Dřevěná udírna Master Smoker XLD s topeništěm 

Kromě čtyřech zesílených roštů pro dřevné udírny Master Smoker  se do ní vejdou také rošty pro dřevěné udírny Master Smoker. Tyto jsou o něco menší, tudíž se jich do udírny vejde šest. Rozměry roštu pro dřevěné udírny Master Smoker  jsou 41,5 x 30 cm což nám dá celkem udící plochu 249 x 180 cm. V případě volby roštů na předchozím obrázku, je grilovací plocha 192 x 162 cm.

nerezový rošt v dřevěné udírně Master Smoker

Rošt pro dřevěné udírny Master Smoker 

Nevyhovuje-li Vám opálený vzhled udírny Master Smoker XLD s topeništěm například z důvodu toho, že Vám neladí s Vaší nově zařízenou terasou, tak nezoufejte. Tento kousek u nás máme k dostání i ve světlé variantě dřevěné udírny Master Smoker XL.

Uzený sýr můžete vyudit v jakékoliv udírně. My jsme pro své pokusy využili elektrické udírny Borniak a Bradley. 

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit