Může být více litinových mřížek v grilu Weber?

Dobrý den, zajímalo by mě, zda může být v grilu více mřížek Sear Grate? Předem děkuji za odpověď.
02.09.2020 Lukáš F.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano v grilu může být více litinových mřížek, ovšem primárně se Sear Grate používá ze systémového příslušenství GBS, u některých modelů lze použít kulatou litinovou mřížku Sear Grate u jiných zase litinový rošt pro Weber genesis  

Pokud jste ovšem správný gurmán, nebo děláte steaky pro celou dvacetičlennou rodinu, lze drobnou úpravou – dokoupením náhradního roštu a litinové mřížky rozšířit Váš gril v továrnu na steaky. Tuto úpravu doporučujeme pro grily, které nemají litinový rošt, ovšem i u těchto je to ale možné. Litina jako taková má skvělé vlastnosti vhodné pro grilování. Téměř okamžité nahřátí a předání tepla pokrmu zní dělá velmi užitečného pomocníka. Maso je ihned zatažené a perfektně šťavnaté.  

U řady lze Weber Summit rozšířit grilovací rošt na dvě Sear Grate mřížky u modelu 460 a až tři Sear Grate mřížky u modelu 670. Níže je inspirace od našeho zákazníka, který nám dovezl grill na předsezónní servis.  

Litinová mřížka v grilu Weber Summit

U modelů genesis a Spirit II značky Weber už je tato úprava obtížnější ale stále možná. Už se nejedná pouze o rozšiřování kulaté litinové mřížky ze systémového příslušenství GBS, ale o kombinaci GBS mřížky a roštu Sear Grate. Tato úprava zde plní spíše designovou funkci, modely Genesis i Spirit II jsou v základu vybaveny litinovým roštem, tudíž jediným rozdílem je pravidelná úzká mřížka Sear Grate pro pravé fajnšmekry.

U řady genesis ve variantě E-610 hořákového grilu lze použít jednu litinovou mřížku GBS a jeden rošt Sear Grate, nebo tři rošty Sear Grate.

Litinová mřížka u grilu Weber Genesis E-610

U 4hořákových grilu lze zkombinovat litinovou mřížku GBS a rošt Sear Grate.  

Litinová mřížka u grilu Weber S-435  

U tří hořákové varianty lze použít pouze dvakrát Sear Grate rošt.  

Litinová mřížka u grilu Weber E-310

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit