Můžu použít udící štěpku Borniak v udící pistoli?

Dobrý den, od manželky jsem dostal k narozeninám udící pistoli. Dají se do ní použít udící štěpky od Borniak? Prodáváte nějakou nádobu, v které by se dalo pistolí udit. Děkuji za odpověď.
Ondřej M.

Naše odpověď:

Zdravíme, Ondro, ano, štěpku od Borniak do udící pistole můžete naprosto bez obav použít. Štěpka Borniak je primárně určená pro generátory kouře elektrických udíren Borniak a vyrábí se ve více variantách. Můžete si tak vybrat přesně podle Vaší chuti.

Varianty udící štěpky Borniak:

  • udící štěpka Borniak buk
  • udící štěpka Borniak švestka
  • udící štěpka Borniak třešeň
  • udící štěpka Borniak olše
  • udící štěpka Borniak jablko
  • udící štěpka Borniak bříza

Při výběru štěpky je dobré se řídit i podle toho co se chystáte udit. Některá štěpka je více vhodná na vepřové maso a jiná zase na ryby či sýr. Nejvíce univerzální je buková štěpka, kterou nic nezkazíte, pokud si nejste úplně jisti, kterou příchuť vybrat. 

udící štěpka borniak

Co se týče vhodné nádoby na uzení, tak skvěle poslouží nerezový pekáč s bambusovým prkénkem Napoleon. Pekáč se dá přiklopit, takže z něho bude unikat jen malé množství kouře a jídlo tak získá dostatek kouřového aroma. Jestli ale chcete pomocí pistole opravdu udit, doporučujeme ji připojit k udírně s topnou spirálou. Spirála vytvoří v udírně naprosto ideální podmínky k uzení masa. Maso tak získá nejen kouřové aroma, ale zároveň se tepelně opracuje. 

dýmbox u dřevěné udírny

Pistole na uzení funguje na podobném principu jako dymbox, ten má ale větší zásobník, takže štěpku není třeba tak často doplňovat. 

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit