Na gril pánev vroubkovanou nebo hladkou?

Dobrý den, rád bych si u vás koupil na gril litinovou pánev Lodge. Akorát si nejsem jistý, zda sáhnout po hladké pánvi nebo poté vroubkované. Dokážete mi s tím poradit?
Aleš O.

Naše odpověď:

litinová pánev na gril

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Každá volba má své pro a proti, nicméně už jen rozhodnutí pořídit si na gril litinovou pánev je dobrá volba. Litina totiž výborně vede teplo a také ho absorbuje, což oceníte především pokud plánujete na pánvi připravovat steaky.

Hladká litinová pánev na gril

Jde o nejrozšířenější typ litinového nádobí, se kterým se můžete setkat. Rozpálená litinová pánev maso zatáhne a díky tomu zůstane šťavnaté. Zatažené maso je hnědé v místech kde se maso do kontaktu s pánví. Jedná se o chemickou reakci mezi redukujícími se cukry a aminokyselinami, která má pozitivní vliv na chuť masa.   

hladká litinová pánev na gril

Litinová pánev na gril s vroubky

Pánev má stejné vlastnosti jako ta hladká.  Jediný rozdíl je v tom, že na steaku se vytvoří hnědé čáry, díky rekaci, kterou jsem zmínil v odstavci výše. Díky této pánvi si můžete na mase vytvořit tzv. mřížku když maso otočíte čtyřikrát a budete dbát na to, aby čáry byly kolmé. Nutné však dodat, že pánev není tak univerzální jako ta s hladkým povrchem, na které bez problému připravíte např. volské oko, palačinky či základ na omáčku. 

Jestliže potřebujete pomoct s výběrem pánve k Vašemu grilu, doporučujeme Vám podívat se do naší rubriky na článek: Jak vybrat pánev na gril?

litinová pánev na gril s vroubky

V případě, že budete mít další otázky ohledně litinového nádobí nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jak-vybrat-panev-na-gril
2-jak-vybrat-panev-na-gril
3-jak-vybrat-panev-na-gril

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit