Jak se vypořádat se špinavým grilem

Čištění grilu a jeho údržba nepatří k nejpopulárnějším činnostem spojených s grilováním, zvláště má-li se vykonávat bezprostředně po skončení grilování. Ale udělat se to musí. S našimi čisticími přípravky, kartáči a dalšími pomůckami to zvládnete jako nic.   

Nejjednodušší způsob jak udržet rošt čistý

Zanedbat se nesmí žádná část grilu, ale logicky by největší pozornost měla směřovat ke grilovacímu roštu, který je v bezprostředním kontaktu s jídlem Vůbec nejjednodušší způsob jak se zbavit nečistot z grilovacího roštu je rozpálení grilu a následné spálení připečených zbytků jídla. Nejlépe hned po skončení grilování. Pravda, člověku se do toho s plným břichem moc nechce, ale čím dřív, tím líp. Po skončení grilování tedy rozpalte gril až na teplotu 300 °C a nechte jej běžet jen tak na prázdno zhruba po dobu 3 až 5 minut. Díky vysoké teplotě se zbytky jídla na roštu spálí a zbývající kousky lze snadno odstranit pomocí kartáče s ocelovými štětinami. Trik s vypalováním grilu můžete praktikovat i před grilováním.  

Pestrý výběr pomůcek a přípravků na čištění grilu

Pro čištění grilu vám můžeme nabídnout celou řadu šikovných pomůcek a účinných přípravků. Na odstraňování zbytků jídel z grilovacího roštu jsou ideální kartáče Triangl se štětinami z nerezové oceli. Tyto kartáče, dostupné ve dvou velikostech, padnou díky ergonomické rukojeti skvěle do ruky a tuhé nerezové štětiny dobře seškrabávají připečenou mastnotu a další zbytky jídel. Malý kartáč Triangl stojí 349 korun a v našem e-shopu jej najdete pod číslem 6494, velký kartáč Triangl stojí 399 korun a dohledáte jej podle katalogového čísla 6493. V nabídce je také speciální kartáč pro litinové povrchy za cenu 279 korun. Najdete jej pod produktovým kódem 6495. Kromě pomůcek pro mechanické odstraňování nečistot z grilu máme také různé chemické přípravky. Doporučit vám můžeme například čistič na ušlechtilou ocel, speciální přípravek na čištění grilovacích roštů, nebo třeba čisticí přípravek na smaltované povrchy. Jako doplněk vám můžeme nabídnout Weber houbičku či speciální hadřík pro pohodlné nanášení čisticího přípravku.

img-4275
img-7175
dsc-0013
img-4277
p1030438

Aktuality

Archiv aktualit