Peletový gril Pit Boss - novinka grilovací sezóny 2020

Všichni nadšenci grilování jistě netrpělivě čekají, co nového přinese grilovací sezóna 2020. První vlaštovky konečně přilétají a prvními z nich jsou peletové grily americké značky Pit Boss. Fanoušky těchto grilů se stanou hlavně ti, kteří milují grilované potraviny neošizené o vůni dřeva. V těchto grilech se totiž negriluje na ničem jiném než na peletách vyrobených z tvrdého dřeva, které se sypou do bočního zásobníku. Součástí této boční "krabice" je zároveň ovládací jednotka grilu. U nás si navíc můžete vybrat ze třech velikostí těchto grilů.

Pro naše tradiční testování jsme si samozřejmě nevybrali žádný jiný než ten největší z těchto grilů, kterým je gril Pit Boss Austin XL s grilovací plochou 0,6 m2 a úctyhodnou váhou 83 kg. Dostat toto železné "monstrum" do dodávky a převést ho jen o pár ulic vedle byl pořádný kus práce i pro dva silné chlapy. Na místě je pak manipulace s grilem už mnohem jednodušší díky čtyřem plastovým kolečkům. Tento gril Vám ale rozhodně nebude dělat společníka na cesty. To byste museli sáhnout leda po modelu grilu Pit Boss Tailgater, který má "pouhých" 40 kg a jde pohodlně složit. Tak se Vám vejde i do kufru většího osobního auta.

Gril na pelety Pig Boss Tailgater

Pro Vás jsme však chtěli vyzkoušet ten největší z nich a pánové se při přepravě pořádně zapotili. Tato dřina se jim však odměnila v podobě ugrilovaných pořádných kousků masa. Pro tento test jsme vybrali velký kus krkovice a vepřové kýty. Oba kusy měly více než 5 kg. Aby nedošlo k výraznému zašpinění grilu, použili jsme na grilování velké hliníkové misky a mohlo se začít.

Grilování na grilu Pit Boss

Nastavení grilu je velmi jednoduché. Stačí zapnout knoflíkem a kolečkem navolit požadovanou teplotu. Elektrický zapalovač zažehne první pelety a pomocí mohutného železného šneku jsou dopravovány do komory grilu.

Gril si naprosto sám hlídá vnitřní teplotu. Vy tedy můžete naplnit zásobník na pelety a v klidu na několik hodin od grilu odejít. Nám v tomto testu velmi pomohly i vpichovací sondy, které jsme zapíchli do masa a tím měli ohlídanou i teplotu uvnitř masa. Není pak třeba tak často otevírat gril a nedochází nám k tepelným ztrátám. Gril Pit Boss Austin XL v našem testu grilu obstál na výbornou. Dá se říct, že za málo práce strávené péčí o gril a grilované maso bylo hodně muziky v podobě výborně ugrilovaných kusů křehkého masa.

Peletové grily Pit Boss jsou k nám dováženy z Ameriky ve velmi líbivém měděném provedení jsou vhodné jak pro mistry v grilování, tak i pro začátečníky. Ovládací jednotka grilu je navržena tak, že si s nastavením poradí naprosto každý.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit