Sedmička nových grilů na dřevěné uhlí pro rok 2019

Na konci srpna jsme se vydali do Kolína nad Rýnem na výstavu Gafa, kde jsme si chtěli jako první omrknout a osahat zbrusu nové grily značky Weber, které najdete začátkem příští sezóny v nabídce našeho Weber Worldu.  

Co nového u grilu Original Kettle?

Na kolínském veletrhu se o naší pozornost jako první přihlásily kotlové grily typu Original Kettle. Přesněji řečeno Original Kettle E-4710 a Original Kettle E-5710. V obou případech se jedná o vylepšené verze grilů Original Kettle 47 cm, respektive Original Kettle 57 cm. Hlavní novinkou jsou prodloužené nohy, díky kterým má gril pohodlnější pracovní výšku a ani po delším a intenzivním grilování člověka nebolí člověka od samého hrbení záda. Zdokonalení se dostalo i zásobníku na popel. Namísto mělčího „talíře“ je nyní pod grilovací vanou umístěna hluboká miska, ze které se popel nevysype a nerozfouká ani při hodně silném větru. Třetí novinkou jsou šikovné háčky na bočním madle, které slouží jako věšák na utěrku, chňapku nebo grilovací nářadí.  

Nové a vylepšené grily Master Touch ve třech barvách

Master Touch je naším suverénně nejprodávanějším grilem, a to už po dobu několika let. Skoro by se zdálo, že na nejprodávanějším a nejoblíbenější, grilu není už co zlepšovat. Přesto to ve Weberu zkusili a výsledkem jsou ještě dokonalejší grily než původní verze – představujeme vám nové grily Master Touch E-5750 v černém provedení, dále Master Touch C-5750 v břidlicově modré a Master Touch C-5750 v kouřově šedé barvě. Nové Master Touche jsou obohaceny o držák pro digitální termosondu iGrill 2 a došlo také ke zdokonalení větracích průduchů, které slouží k regulaci teploty uvnitř grilu.

Samostatnou kapitolou je luxusní Master Touch GBS SE E-5775 s dvouplášťovým kotlem i poklopem a celou řadou dalších zdokonalení. Jedním z nich je například masivní pant na poklopu, díky kterému už nikdy nebudete řešit, kam víko odložíte. Nový Master Touch má také speciálně upravené průduchy, které v kombinaci s difuzérem (další novinka) zajišťují dokonalé proudění tepla vnitřkem grilu pro nepřímé grilování a uzení. Navíc k novému Master Touchi dostanete jako bonus litinovou mřížku Sear Grate, která se nejvíce uplatní při krátkém a intenzivním grilování steaků, hamburgerů a podobných jídel.  

Luxusní Summit na dřevěné uhlí aneb gril, který vám budou závidět

Poslední novinkou, se kterou jsme se v Kolíně nad Rýnem seznámili, byl unikátní gril na dřevěné uhlí Weber Summit Charcoal Grilling Center – neboli grilovací centrum Summit na dřevěné uhlí. Tento zbrusu nový luxusní gril je prvním modelem grilu typu Summit na dřevěné uhlí. Nový Summit na dřevěné uhlí se skládá z velkého masivního kotle a konstrukce na kolečkách s velkou pracovní deskou. Poklop i kotel je dvouplášťový a víko spojené s kotlem masivním pantem velmi dobře těsní. Navíc je poklop opatřen dokonale vyváženým madlem, díky kterému každý zvedne víko jako by to bylo pírko. Do poklopu je také zabudován teploměr s budíkem, který ukazuje aktuální teplotu „pod pokličkou“ a také speciální větrací průduch. Mezi další vychytávky tohoto luxusního grilu patří například zapalovací systém Snap-Jet na plynovou kartuši, který rapidně urychluje proces rozžhavení briket a speciální takřka bezedný zásobník na popel Premium.

Zkrátka je to moderní, technologicky nadupaný gril, se kterým si můžete troufnout na cokoliv, co vás napadne. Nečekaná grilovačka pro početné příbuzenstvo? Není problém, se Summitem to zvládnete levou zadní. Potřebujete přeskakovat z přímého na nepřímé grilování a z nepřímého na uzení? Pro nový grilovací centrum Summit je to hračka. Nové grily budou dostupné k objednání od začátku příští sezóny v naše e-shopu a v našich kamenných prodejnách Weber World Vladeko v Tachlovicích (mezi Zličínem a Rudnou u Prahy) a Weber World Harfa v pražském nákupním centru Galerie Harfa.

Od příští sezóny se můžete těšit na tyto nové grily

img-2359
master-touch-slate-blue
2
img-2390
img-2368

Aktuality

Archiv aktualit