Budou fungovat oba hořáky vařiče Campingaz 400-S STOVE, když k němu připojím 2 kg PB lahev?

Dobrý den. Mám doma dvoukilovou PB lahev. Když ji propojím s vařičem Campingaz 400-S STOVE, budou hořet oba dva hořáky? Mám pár takových lahví doma a chtěl bych je vzít spolu s vařičem na dovolenou.
12.07.2022 Filip G.  

Naše odpověď:

plynový vařič campingaz

Zdravíme, Filipe! Ano, při připojení plynového vařičce Campingaz 400-S STOVE ke 2 kg PB láhvi budou naprosto bez problémů hořet oba dva hořáky vařiče. Jediný rozdíl oproti 5 kg PB láhvi je v době vaření, která je stejně úměrná velikosti láhve - čím větší PB láhev, tím déle vydrží.    

odtlačný ventil k vařiči campingaz

Aby však vařič mohl správně na 2 kg PB lahev fungovat, musíte kromě standardní připojovací sady k PB láhvi použít ještě odtlačný ventil na 2 kg PB lahve, který zajistí ideální průchod plynu.  

plynový vařič campingaz

Poté co nasadíte odtlačný ventil na lahev, spojíte ji s vařičem za pomoci standardní sady pro připojení spotřebičů k PB lahvi.

Sada pro připojení se skládá z:        

  • regulátoru tlaku        
  • osmdesáticentimetrové hadičky     
  • dvou sponek

Pro co nejsnazší připojení k vařiči, namočte konec hadice do horké vody a až pak ji nasuňte na nástavec pro přívod plynu. Hadici zatlačte, co nejdále to půjde. Až budete hotovi, utěsněte sponkou hadici v místech, kde překrývá přívod plynu do vařiče.

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

1-budou-fungovat-oba-horaky-varice-kdyz-pripojim-2kg-pb-lahev
2-budou-fungovat-oba-horaky-varice-kdyz-pripojim-2kg-pb-lahev
3-budou-fungovat-oba-horaky-varice-kdyz-pripojim-2kg-pb-lahev