Čím renovovat dřevěné stolky u grilu Campingaz Woody?

Dobrý den, čím mi doporučíte natírat, impregnovat dřevěné části u grilu Campingaz gril 3 Series Woody LD? Děkuji moc.
15.08.2019 Jan R.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Dřevěné stolky plynového grilu Campingaz 3 Series Woody LD jsou vyrobeny z akátového dřeva, které je velice trvanlivé. Proto můžete k údržbě přistoupit několika způsoby. V první variantě se smíříte s tzv. patinou dřeva, tedy šedavě stříbrným zabarvením dřeva. Dřevo i v tomto případě neztrácí svou pevnost, jen je náchylnější k vnikání nečistot a tuků.  V druhé variantě můžete použít tónovaný či bezbarvý nátěr na olejové bázi pro údržbu zahradního nábytku. Volil bych impregnační olej na tvrdé tropické dřevo.  V případě, že je již dřevo zvětralé, je jej třeba přebrousit. Po nátěru přebroušeného dřeva se přiblížíte původnímu vzhledu stolků. 

cim-renovovat-drevene-stolky-u-grilu-campingaz-woody


Třetí možností je použití olivového oleje. Stolky po nátěru olivovým olejem získají odolnost proti nečistotám. Pokud je na stolcích ještě původní nátěr, barva se dramaticky nezmění a krásně se zvýrazní. Pokud by bylo dřevo stolku šedavé, olivovým olejem pouze zvýšíte jeho odolnost proti vnikání nečistot. Chcete-li lepší vzhled, doporučil bych Vám zvětralé dřevo přebrousit a následně natřít.  Nutno podotknout, že poslední dvě varianty bych vzájemně nikdy nekombinoval!!!

cim-renovovat-drevene-stolky-u-grilu-campingaz-woody

V případě, že si budete chtít olej na dřevo objednat, nebo kdybyste měl ještě nějaké další dotazy, neváhejte a obraťte se na nás. Pro tyto účely můžete využít naší zákaznickou linku, případně nám své dotazy můžete posílat pomocí kontaktního online formuláře na našich webových stránkách anebo se za námi můžete vydat do naší tachlovické prodejny Vladeko, kde se vám bude osobně věnovat jeden z našich technických poradců.

Aktuality

Archiv aktualit