Jak se od sebe liší různé kategorie plynových grilů Campingaz?

Dobrý den, chtěla bych k Vánocům manželovi koupit plynový gril Campingaz, ale moc si nevím rady který. Koukala jsem, že je máte rozdělené do několika kategorií. Jak se prosím Vás od sebe liší?
19.10.2022 Lenka M.

Naše odpověď:

Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Níže posíláme stručnou charakteristiku jednotlivých kategorií.

Grily Campingaz kategorie 2 Series

Pokud hledáte gril s dobrým poměrem cena/výkon, tak je pro Vás kategorie grily Campingaz 2 Series jako dělaná. Jedná se základní modely plynových grilů pro více lidí. I přes nízkou cenu lze na grilu připravit jídlo až pro 10 osob najednou. Grily mají dva hořáky a grilovací plochu 2100 cm2. Uvnitř grilu se pak většinou griluje na smaltované ocelovém roštu.

grily campingaz 2 series

Grily Campingaz kategorie 3 Series

Největším rozdíl mezi grily Campingaz 2 Series a 3 Series je v počtu hořáků. Tato řada má tři nerezové hořáky a s tím spojenou i větší grilovací plochu (2800 cm2). Vyšší počet hořáků gril roztopí rychleji a také umožní lepší využití nepřímé metody grilování. Grily jsou navíc vybaveny litinovým roštem Culinary Modular. Díky němu můžete s vhodným příslušenstvím:    

  • upéct domácí pizzu na keramickém kameni     
  • použít v grilu wok pánev       
  • zasadit na pevno hrnec, ve kterém si můžete připravit omáčku či oblíbenou přílohu       
  • upéct kuře na stojanu na drůbež

grily 3 series classic

Plynový gril Campingaz 3 Series

Grily Campingaz kategorie 4 Series

Do této kategorie spadají grily Campingaz s největší grilovací plochou začínající na 3300 cm2. Velké jsou horní i rošty na kterých jde nepřímou metodou grilovat velké kusy masa nebo rozpékat pečivo před servírováním. Vzhledem k rozměrům jsou zde samozřejmostí 4 nerezové hořáky. Stejně jako u třetí řady je součástí litinový rošt Culinary Modular a k němu buď litinový rošt nebo oboustranný tál. Záleží na modelu grilu.

gril campingaz 4 series

Plynový gril Campingaz 4 Series

Grily Campingaz kategorie Attitude

Grily Campingaz Attitude jsou takovým hybridem mezi kempingovými grily a těmi na zahradu. Grily z řady Attitude jsou dobře přenosné, nezabírají moc prostoru, a přesto disponují plochou která je vhodná pro 6 a více lidí. Campingaz v této kategorii dokonce nabízí model s kartuší, která je menší než běžné PB lahve a také daleko lehčí. Grilovací plochu pak tvoří litinové rošty nebo grilovací rošt Culinary Modular a oboustranný litinový tál. Opět záleží na modelu grilu. 

gril campingaz attitude

Grily Campingaz Attitude 

Grily Campingaz kategorie Plancha

Namísto roštu se u Planchy, jak už název grilu napovídá, griluje na litinové desce. Je tak vhodná nejen na grilování masa, ale můžete na ní připravit například vajíčka, bramboráky, palačinky nebo menší kousky masa či zeleniny. O rozpálení litinové desky se pak postarají dva nerezové hořáky, které lze ovládat každý samostatně pomocí regulačních knoflíků. Grily Plancha jsou opět snadno přenosné a mohou Vám tedy sloužit i jako společníci na výletech či v kempu. Grily se připojují na standardní PB láhve, výběr velikosti láhve pak záleží na Vás. 

plynový gril campingaz plancha

Grily Campingaz Plancha 

Grily Campingaz kategorie Compact

Do kategorie grily Campingaz Compact spadají grily a hořáky určené především na cesty. Výrobce dbal především na to, aby produkty byly lehké a snadno se přenášely. Většinou jsou napájeny pomocí plynové kartuše, která je malá a lehká a proto na cestování jako dělaná. V nabídce můžete ale najít i cestovní grily, které jsou napájeny pomocí standardní PB láhve. 

grily campingaz compact

Grily Campingaz Compact 

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jak-se-lisi-kategorie-grilu-campingaz
2-jak-se-lisi-kategorie-grilu-campingaz
3-jak-se-lisi-kategorie-grilu-campingaz
4-jak-se-lisi-kategorie-grilu-campingaz
5-jak-se-lisi-kategorie-grilu-campingaz
6-jak-se-lisi-kategorie-grilu-campingaz