Jak se peče pizza v plynovém grilu Campingaz?

Dobrý den, chtěl bych v plynovém grilu Campingaz upéct pizzu. Zvládnu to i bez pizza kamene? Pokud se bez něj neobejdu dá se umístit i někam jinam kromě otvoru Cullinary Modular, když můj gril tento rošt s kruhovým otvorem nemá?
12.12.2022 Roman S.

Naše odpověď:

Zdravíme Romane a děkujeme Vám za otázku. Pizza se bez keramického kamene v plynovém grilu Campingaz péct jednoduše nedá. Je to z toho důvodu, že keramický kámen tlumí žár, který z nerezových hořáků sálá. Díky tomu se také pizza peče rovnoměrně ze všech stran. Kdyby tam pizza kámen nebyl, těsto by se ze spodní části připálilo.  

jak se peče pizza v plynovém grilu

Pizza kámen Campingaz můžete umístit i mimo otvor tzn. na rošt grilu. Jen si pamatujte, že studený keramický kámen se nesmí položit na rozpálený rošt, protože by keramika mohla kvůli teplotnímu šoku prasknout. Keramické příslušenství je potřeba uvnitř grilu zahřívat postupně.

jak se peče pizza v plynovém grilu

Až bude pizza hotová, pomocí nerezového tácu ji snadno z rozpáleného pizza kamene sundáte. K porcování pak můžete použít kráječ na pizzu. Nerezový tác i kráječ jsou součástí balení pizza kamene.

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.