Jak se zapalují hořáky u vařiče Campingaz Base Camp?

Dobrý den, jaký typ zapalování má prosím vařič Campingaz Base Camp? Je potřeba k němu ještě něco dokoupit, abych ho mohl zapálit nebo stačí otočit ovládacím knoflíkem, jak je tomu u velkých grilů?
01.12.2022 Karel V.

Naše odpověď:

Dobrý den, Karle, děkujeme za otázku. Uvnitř Vámi zmiňovaného vařiče Campingaz Base Camp není pro zažehnutí hořáku žádný zapalovací systém. Pro zapálení budete muset použít buď sirky nebo obyčejný zapalovač.  Následně stačí, když pootočíte kolečkem hořáku, přiložíte oheň a můžete začít vařit. 

plynový vařič campingaz

Plynový vařič Campingaz Base Camp.

Před tímto krokem bude samozřejmě potřeba připojit vařič k plynové lahvi za pomoci připojovací sady k PB láhvi, která není součástí balení vařiče a je potřeba ji dokoupit. U nás na prodejně v Tachlovicích si můžete zakoupit vařič komplet i s plynovou láhví. Kvůli bezpečnostním zásadám je ovšem možný pouze osobní odběr, nelze je zaslat pomocí přepravních společností. Konkrétně jsou u nás k dispozici tyto PB lahve:·        

  • PB láhev 10 kg                
  • PB láhev 5 kg   
  • kompozitní láhev 10 kg
  • kompozitní láhve 7,5 kg 
  • plynové kartuše (pro zařízení s označením CV)  

Kromě prodeje poskytujeme i výměnu prázdných obalů.

plynový vařič campingaz

Věděli jste že…

…Campingaz nabízí také hořáky s elektrickým zapalovacím systémem Piezo. Jedním z nich je například dvouplotýnkový vařič 400-S STOVE.  Pro zapálení hořáků stačí pootočit knoflíkem o 45° doleva a stisknout tlačítko škrtátka. U hořáku vyskočí jiskra, která zapálí vycházející plyn.  

plynové vařiče campingaz

V případě, že budete mít další otázky ohledně plynových vařičů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jak-se-zapaluji-horaky-u-varice-campingaz-base-camp
2-jak-se-zapaluji-horaky-u-varice-campingaz-base-camp
3-jak-se-zapaluji-horaky-u-varice-camping-campingaz-base-camp