Jak vybrat cestovní gril?

Dobrý den, s partnerkou rádi cestujeme a máme ještě spoustu cest v plánu, dokud jsme jen dva. Doporučili byste nám prosím gril, který bychom mohli brát na cesty?
04.08.2022 Kryštof O.

Naše odpověď:

cestovní gril campingaz attitude

Stolní gril Campingaz Attitude 2go CV

Zdravíme, Kryštofe. Jasně, rádi Vám sem hodíme pár tipů na grily vhodné pro cestování. U cestovních grilů je několik důležitých parametrů, podle kterých je dobré se rozhodovat, aby gril vyhovoval vašim potřebám. 

Kartuše nebo plynová bomba ke grilu?

Budete-li k cestování používat auto nebo karavan, doporučujeme vybrat gril, který je kompatibilní klasickou propan butanovou lahví. Lahve jsou navíc dobře dostupné a snadno si tak pořídíte novou, kdyby Vám došlo palivo. Jsou výrazně větší než plynové kartuše a tudíž Vám vystačí na grilování po mnohem delší dobu. 

Pro časté přenášení a na túry pěšky bych určitě volil gril s připojením na kartuši. Kartuše je malá nádobka s plynem, která je navíc velmi lehká. Kartuše jsou dostupné ve specializovaných prodejnách s grily nebo potřebami pro kempování. Gril na kartuši také doporučujeme, i pokud bydlíte v paneláku, kde může být zakázáno používat PB lahev kvůli bezpečnosti.

Mrkněte na kategorii kempingové grily Campingaz, kde najdete nabídku grilů, které jsou pro cestování přímo určené.

Univerzální gril na cesty

Vždy se hodí, když věc, kterou si sebou berete na cesty, umí více věcí, jako například švýcarský nůž. Campingaz Party Grill 400 CV, je přesně takový, protože na něm můžete smažit, grilovat či vařit. Funguje na plynové kartuše, ale výrobce má totožný gril i s možností připojení na PB láhve. Gril je navíc pěkně vybaven. 

V balení grilu Party Grill 400 CV najdete:       

  • nerezový rošt     
  • tál s teflonovou úpravou       
  • taška na přenášení      
  • víko, které lze využít i jako pánev/hrnec, když ho obrátíte

cestovní gril campingaz

Bez stojanu ke grilu ani ránu

Jste zvyklí grilovat ve stoje, ale na cestách nemáte stolek, na který byste gril postavili?  Pak to chce pořídit gril se stojanem, jako je například Campingaz Party Grill 600

cestovní gril campingaz

Snad jsme Vám s výběrem alespoň trochu pomohli. V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.