Lze zakoupit ke grilu Campingaz 3 Series Woody LD litinový rošt místo tálu?

Dobrý den, je možné dokoupit ke grilu Campingaz 3 Series Woody LD litinový rošt místo tálu?
14.09.2021 Michal B.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Co se týká litinového roštu ke grilu Campingaz 3 Series Woody LD, ten si můžete bez problému dokoupit. Výrobce má náhradní litinové rošty pro grily Campingaz 3 Series standardně v nabídce. Rošt je tedy kompatibilní i s dalšími grily ze třetí série.

litinový rošt campingaz

Litinový rošt bude nahrazovat původní tál a je tedy třeba mít pod ním i rozptylovač tepla, který se stará o distribuci tepla, zároveň ale chrání hořák grilu před skapávajícím vypečeným tukem a šťávami z masa. Při kontaktu odkapávajícího tuku s hořákem může dojít ke vznícení, čemuž chceme zabránit.

hořák grilu campningaz

Rozptylovač tepla, který jsem zmínil výše spadá do ochranného systému využívající smaltované profily. Existují však i další systémy, jako například u grilů Campingaz RBS, jejichž hořáky jsou umístěny na bocích grilu, takže tuk nemá šanci se k nim dostat.

RBS hořáky grilu campingaz

Další způsob ochrany hořáků využívá litinový rošt s již zabudovanou ochranou hořáků, po kterém stečou nežádoucí kapaliny mimo hořáky a vy si tak můžete užívat grilování bez rizika.

litinový rošt grilu campingaz

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. 

Aktuality

Archiv aktualit